03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yol haritasına bağlı kalan hiçbir oluşumu yok saymayacağız
16 Eylül 2013 Pazartesi 15:48

Yol haritasına bağlı kalan hiçbir oluşumu yok saymayacağız

Mısır geçici Başbakanı Biblavi, "Şiddet ve terör suçlarına karışan herkesin, yol haritasına bağlı kalan hiçbir oluşumun siyasi sürecin dışında tutulmayacağını" belirtti.

Mısır geçici Başbakanı Hazim el-Biblavi, yaptığı yazılı açıklamada, şiddet ve terör suçlarına karışan herkesin soruşturmaya tabi tutulacağını, hükümetinin, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile sona erecek geçiş süreci yol haritasının gereklerini yerine getireceğini ve yol haritasına bağlı kalan hiçbir oluşumun siyasi sürecin dışında tutulmayacağını ifade etti.

Emniyet güçlerinin ülke genelinde düzenlediği gözaltı operasyonlarının "keyfi" olmadığını ve başsavcılık tarafından suça karışmış kişiler hakkında çıkarılan yakalama ve tutuklama emirleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini öne süren Biblavi, hükümetin, ülke genelindeki olağanüstü hal uygulamasının en kısa zamanda kalkması için çaba gösterdiğini vurguladı.

Açıklamasında sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasına da değinen Biblavi, sözkonusu davaların geneli yansıtmadığını, davaların, askeri nokta ve tesislere yönelik saldırılar kapsamında görüldüğünü kaydetti.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ