30 Mart 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tunusta vergi protestosu
11 Ocak 2014 Cumartesi 08:18

Tunus'ta vergi protestosu

Tunus'un başkentindeki et-Tadamin bölgesinde cuma gecesi geç saatlerde güvenlik güçleri ile hükümet binasını yağmalamaya çalışan bir grup genç gösterici arasında çatışma çıktı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kimliği belirsiz ve yüzleri maskeli onlarca genç başkent Tunus’un orta kesiminde yer alan et-Tadamin bölgesinde bulunan Maliye Bakanlığına ait bir binayı basıp yağmalamak istediler. Söz konusu binanın vergi evraklarının depolandığı bir bina olduğu bildirildi.

Tunus İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Maliye binasını yağmalamaya teşebbüs eden göstericilere güvenlik güçlerinin müdahale etmesi sonucu çatışma çıktı. Ancak çatışmada ölen ve yaralı olmadığı belirtildi.

Göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullanıldığı ve havaya uyarı atışı yapıldığı, göstericilerin etrafta bulunan üç aracı ateşe verdikleri bildirildi.

Tunus'un Kasrin kentinde vergilere yapılan artışı protesto eylemleri 3 günden beri devam ederken eylemler ülkenin değişik kentlerine yayıldığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin taş atan göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği bildirilirken olaylarda şimdiye kadar hayatını kaybeden olmadı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ