20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şiddet yalnızca güçle durdurulabilir
03 Eylül 2013 Salı 13:18

Şiddet yalnızca güçle durdurulabilir

Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi'nin Boşnak üyesi İzzetbegoviç, "Suriye'deki şiddet, yalnızca güçle durdurulabilir'' dedi.

Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi'nin Boşnak üyesi Bakir İzzetbegoviç,  sivil halka yönelik kimyasal silah kullanılmasının insanlığa karşı işlenen suç olduğuna dikkati çekti.

Uluslar arası topluma, Esed rejimi tarafından uygulanan şiddet ve katlimlara karşı, sivil halkı koruma çağrısında bulunan İzzetbegoviç, şunları kaydetti:

"Birleşmiş Milletler'in üyesi olarak, kolektif ve bireysel anlamda yükümlülük ve sorumluluğumuz, Suriye'deki sivil halkı korumak ve burada uluslar arası normları güvence altına almaktır. İşlenen suçları durdurmak ve suçluları cezalandırmak için hemen ve kararlı şekilde harekete geçmek ahlaki zorunluluktur. Suriye'deki şiddet, yalnızca güç ile durdurulabilir. Eğer Esed rejiminin uyguladığı şiddet durdurulmaz ve Suriye halkı koruma altına alınmazsa, Suriye'de yaşanan trajedi, insanlığın vicdanında karanlık bir nokta olarak kalacaktır."

İzzetbegoviç, Suriye halkına, ülkesinin geleceği hakkında karar verme imkanı sağlanması gerektiğini vurgulayarak, "Sahadaki askeri denge sağlanmadan, siyasi ve diplomatik çözüm olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ