28 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öcalan yine tehdit etti
29 Kasım 2008 Cumartesi 10:25

Öcalan yine tehdit etti

İmralı'ya yeni arkadaşlar Öcalan'ı tatmin etmedi. Bölücübaşı avukatları aracılığıyla tehditler savurdu..Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan, bölgede şu an ayaklanmanın olduğunu savunarak baharda bunun fırtınaya dönüşebileceği tehdidinde bulundu.

Avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesinde teröristbaşı, İmralı'da bir inşaat çalışmasının olduğunu söyledi. Silahların bırakılıp çözümün gelişmesi halinde her şeyin olabileceğini ileri süren Öcalan, 'üç beş kişinin İmralı'ya getirilmesiyle sorunun çözülmeyeceğini' savundu.

Adalet Bakanı ile Başbakan'a seslenen Öcalan, "Bu silahla Türkiye'nin vurulmasını değil kurtulmasını istiyorum. Bir çözüm projesi sunsunlar, adilce demokratik bir proje. O zaman Cumhuriyet kurtulur, toplum kurtulur, devlet kurtulur. Evet devlet diyorum, o zaman devlet kurtulur, bölgesel bir güç olur. Bunu yapmazlarsa fırtına olabilir. Şu an genel bir ayaklanma hali var. Bu durum baharla birlikte fırtınaya dönüşebilir. Bu tehdit değildir, bir tespittir. Üzülerek, endişelenerek dile getiriyorum ama gerçek bu" iddiasında bulundu.

'Gökçen'i vuralım' dedi

Öcalan, avukatlarıyla haftalık görüşmesinde PKK'nın kurucuları arasında yer alan MİT'çi Pilot Necati ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pilot Necati'nin kendilerini ısrarla ses getirecek eylem yapmaları için teşvik ettiğini anlatan Öcalan, "Pilot Necati ısrarla bizi bazı eylemleri yapmaya teşvik ediyordu, ses getiren eylemlere yönlendirmeye çalışıyordu. Bize 'Sabiha Gökçen'i öldürelim' teklifinde bulundu, 'çok ses getirir' diyordu" dedi.

Öcalan, Pilot Necati'nin taleplerini reddettiğini belirttiği açıklamasında, Mahir Çayan'la ilgili olarak da şunları söyledi: "Çok ilginçtir, Mahir Çayan'ın yanında da İlyas Aydın isimli bir yüzbaşı vardı. Onları farklı eylemlere yönlendirdi, tasfiye oldular. Bizim yanımızda da Pilot Necati vardı, yüzbaşı veya üsteğmendi. Biz onun istediği eylemlere girmeseydik Çayanlar gibi olacaktı sonumuz"

YORUMLAR
‘İmralı Tehdit Eder’-duy sesimi Türkiye
hasan sancak
İMRALI TEHDİT EDER’-DUY SESİMİ TÜRKİYE
YOKUŞU ÇIKAMAZSIN-SORMAZSAN NİÇİN NİYE

Şehirler ablukada-toplanır kalabalık
Ne utanma arlanma-eller kolları çatık
Paçavra ve molotof-kuş lastikle taşları
Devamlı savururlar-yarıyorlar başları

‘İmralı Tehdit Eder’-duy sesimi Türkiye
Yokuşu çıkamazsın-sormazsan niçin niye

Kanun isterim kanun-çıkartmıyorsun niçin
Sokaklar ve caddeler-kaynıyor için için
Şu elleri göreyim-bırakın konuşmayı
Hain düşman el ele-hepsi geçtiler ça
30 Kasım 2008 Pazar 20:05
78.166.46.149
chp varken.....
isim onemli degil..
dtp ile belediye secim ittifaki yapan chp oldugu muddetce bu hayvan oradan daha cok konusur.....yakalandiginda ucaktan atilip gebertilmeliydi bu hayvan
29 Kasım 2008 Cumartesi 15:01
80.167.165.87
Bu hesap sorulmalı bu soysuzdan
ahmet yılmaz
Dünyanın hangi ülkesinde böyle demokrasi var?Bilen varmı varsa lütfen yazsında bizde öğrenelim kundaktaki çocuğu bile gözünü kırpmadan katleden bu terörist başı cezaevinden tehtit savuruyor. Daha dün üç tane polis şehit oldu bizlerin içi kan ağlarken dağdakilerin meclisteki uzantıları meydanlarda devlete kin kusuyor açıkça germeye devam edeceğiz diye haykırıyor ama bu oyun tutmayacak
29 Kasım 2008 Cumartesi 11:20
85.98.94.220
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ