14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Obama dünyayı değiştirecek
28 Ekim 2008 Salı 10:34

Obama dünyayı değiştirecek

Seçim öncesi tansiyon yüksek. Obama dünyayı değiştime sözü verdi. McCain ise rakibine yüklendi.

ABD'de başkanlık seçimine bir hafta kala, kampanyalarını sürdüren adaylardan Demokrat Barack Obama, bu seçimin dünyayı değiştireceğini dile getirirken Cumhuriyetçi John McCain, Obama'nın sosyalist olduğu temasını işledi.

İki aday da, mevcut finans krizinden kötü şekilde etkilenen Ohio eyaletinde konuşmalar yaptı.

Obama, Canton kentindeki konuşmasında, iyimser mesajlar vererek, "bir hafta sonra, korkuya karşı umudu, bölünmeye karşı birliği ve statükoya karşı değişimi seçebiliriz" dedi.

Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush dönemindeki 8 yılı "kayıp yıllar" olarak nitelendiren Obama, "bu 8 yılda ortak amacımızı kaybettik. Bunu yeniden kurmamız gerekiyor" diye konuştu.

Obama, McCain'in Bush'un devamı olduğu görüşünü de yineledi.

McCain ise, rakibi karşısında anketlerde geride gittiği bir ortamda Obama'nın ekonomik politikalarına yüklendi.

Obama'nın "servetin paylaştırılması" fikrini taşıdığını anlatan McCain, "bu sizin paranızın alınıp başkasına verilmesi demek. Bu da sosyalizmdir" dedi.

McCain, Obama'nın seçimi kazanması durumunda vergilerin ve devlet harcamalarının artacağını ve bunun da ülkeyi daha derin bir ekonomik durgunluğa sokacağını söyledi.

ABD'de son anketleri bir arada ele alan RealClearPolitics kuruluşunun değerlendirmesinde Obama'nın, McCain'in halen ortalama 7,3 puan farkla önünde gittiği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ