29 Mayıs 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüman mezarlığına saldırdılar
02 Ekim 2013 Çarşamba 12:23

Müslüman mezarlığına saldırdılar

İsrail'de bir grup Yahudi yerleşimci, Ramle kentindeki Müslüman mezarlığına saldırdı.

AA muhabirinin görgü tanıklarından aldığı bilgiye göre, Ramle kentinde bir grup Yahudi yerleşimci, En-Nebi Salih Müslüman mezarlığına girip mezar taşları ve duvarlara Filistinlilerin ülkeyi terketmesini isteyen sloganlar yazdı. İsrail polisinin, Arap basın mensuplarının bölgede çekim yapmasına izin vermediği ve belediye ekiplerinden mezar duvarlarına yazılanları temizlemelerini talep ettiği belirtildi.

Müslüman-Hıristiyan Kudüs ve Kutsal Yerleri Koruma Kurulu Genel Sekreteri Hanna İsa da "İsrailli aşırı gruplar, 5 gün içerisinde Ramle ve Kudüs'te Müslüman ve Hıristiyan mezarlıklarına 3 saldırıda bulundu. Saldırılarda en az 38 mezar tahrip edildi" dedi.

Öte yandan, Filistin resmi haber ajansı WAFA ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Batı Şeria'daki Cenin kentinin güneybatısında Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait araçlara molotof kokteyli ve taşlarla saldırdığı kaydedildi.

 Kudüs'te bir grup Yahudi yerleşimci, dün Mescid-i Aksa'nın güneyindeki Silvan beldesinde Katolik kilisesine ait bir mezarlığa da saldırmıştı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ