14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mesut Parlakın utancı
13 Aralık 2008 Cumartesi 12:37

Mesut Parlak'ın utancı

Başbakan Erdoğan'ı ne zaman görse mahcubiyet duyuyor. İÜ Rektörü Mesut Parlak aldığı karardan dolayı pişman.

İstanbul Üniversitesi Rektörü, 17 Ağustos'ta hasar gören hastanelerin taşınması için Başbakan'ın tahsis ettiğ arazinin reddedilmesinin pişmanlığını yaşadığını açıkladı.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Çapa Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin taşınmasıyla ilgili üniversitenin aldığı 'ret' kararından dolayı büyük mahcubiyet yaşadığını söyledi.

Parlak, Çapa ve Cerrahpaşa'nın taşınması için Olimpiyat stadının yanında bin 500 dönümlük arazi tahsis etmek isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı her gördüğünde utancından başını eğmek zorunda kaldığını ifade etti.

DEPREME DAYANMAZ

Deprem raporlarında Türkiye'nin her yerinden yılda yüz binlerce hastayı ağırlayan Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin birçok bölümünün 4 şiddetinde bir depremden bile zarar göreceği ortaya konuldu. Acilen deprem güçlendirilmesi yapılması gereken hastanenin önemli bir problemi var. Hastanenin bulunduğu yer SİT alanı, binaların bazı bölümleri kaçak ve tamirat için tek bir çivi çakmak bile çok zor.

İÇİMDE UKDE KALDI

TV Malatya'ya konuşan Prof. Dr. Mesut Parlak, 4 yıllık görevi sırasında içinde ukde olarak kalan tek şeyin Başbakan Erdoğan'ın üniversiteye tahsis etmek istediği büyük arazinin fakülte yönetim kurulunca reddedilmesinden kaynaklandığını ifade etti. Parlak, "Ona karşı mahcubum, o konu içimde bir yaradır. Bazen Sayın Başbakanı gördüğümde bu mahcubiyetten dolayı ona görünmek bile istemem. Alsaydık tıp fakültesini tıp üniversitesine dönüştürecektik" dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ