05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karayalçının 25 Bin Kişiye iş
02 Şubat 2009 Pazartesi 15:45

Karayalçın'ın 25 Bin Kişiye iş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 29 Mart Yerel Seçimlerindeki Rakibi Murat Karayalçın'ın 25 Bin Kişiye Almadan Önce 15 Bin Belediye Çalışanını İşten Atacağını Öne Sürdü.

GÖKÇEK, KARAYALÇIN'A SAĞLAM YÜKLENDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 29 Mart Yerel Seçimlerindeki Rakibi Murat Karayalçın'ın 25 Bin Kişiye Almadan Önce 15 Bin Belediye Çalışanını İşten Atacağını Öne Sürdü.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 29 Mart yerel seçimlerindeki rakibi Murat Karayalçın'ın 25 bin kişiye almadan önce 15 bin belediye çalışanını işten atacağını öne sürdü.
1. Ankara Şoför Esnafı Kurultayı'nda konuşan Melih Gökçek, yerel seçimler öncesinde şoförlere yönelik vaatlerini sıraladı. "Ankara Seninle Gurur Duyuyor" sloganları eşliğinde kürsüye gelen Melih Gökçek, konuşmasında rakibi Murat Karayalçın'a yüklendi.


CHP adayının vaat ettiği gibi 25 bin yeni işçiye maaş ödeyecek parayı bulamayacağını savunan Gökçek, "Atacaksın 15 bin işçi, yerine 25 bin işçi alacaksın." dedi.

Karayalçın'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne 'CHP bayrağı dikme' niyetinde olduğunu söyleyen Gökçek, belediyeye parti yandaşlarının yerleştirileceğini öne sürdü. Melih Gökçek, alınan yeni işçilerle iki günde bir hükümeti yıkmaya yönelik nümayişler yapılacağını iddia ederek, "15 bin adam aldın mı Kızılay'da yürüyemezsin." şeklinde konuştu.

"MİNİBÜSLERE AYAKTA YOLCU ALINMASI YASAL OLACAK"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimler öncesinde şoför esnafına yönelik ilginç vaatlerde de bulundu. Minibüslerin ayakta yolcu taşıması için müsaadenin kanuna resmi olarak yazdırmak için girişimde bulunacağı sözünü veren Gökçek, "Başbakanımızın bizi kırmayacağına inanıyorum." dedi.

Melih Gökçek, şoför esnafına şu vaatlerde de bulundu: "Çevre il ve ilçelerden taksilere Ankara'da çalışma izni verilmeyecek. Bu taksilere şerit çektirerek Ankara merkezinde çalışmaları engellenecek. İçerisinde mutfak, tuvalet ve televizyonun da bulunduğu modern taksi durakları hizmete sokulacak. Evi olmayan şoför esnafı için 10 bin daire çekilişle sahiplerine kira bedelindeki ödemelerle teslim edilecek. Kızılay'da taksilerin beklemesi için duraklar yapılacak."

"BANA İFTİRA ATANIN YAKASINA YAPIŞIN"

Yerel seçimler öncesinde kendisi ve ailesi hakkında ortaya atılan iddiaların iftira olduğunu vurgulayan Gökçek, "Bunlar doğruysa dünyanın en şerefsiz insanı Melih Gökçek'tir." dedi.

Gökçek, aksi takdirde iftira atanların şerefsiz olacağını belirterek, şoförlere, "Bunları her tarafta yalanlayın, yakalarına yapışın. Arabanızda rastlarsanız 'Melih Gökçek, senin için şerefsiz diyor' şeklinde yüzüne vurun!" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ