02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IMFyle Anlaşmayı İmzalarız
01 Haziran 2009 Pazartesi 20:36

IMF'yle Anlaşmayı İmzalarız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Görüşmelerin Neredeyse Bir Yıldır Sürdüğünü Belirtti.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmelerin neredeyse bir yıldır sürdüğünü belirterek, "Ne zaman bizim taleplerimiz, isteklerimiz kabul edilirse, o zaman IMF ile anlaşma imzalanır, kabul edilmezse imzalanmaz" dedi.
Partisinin Gaziantep il kongresinde konuşan Erdoğan, dünyadaki krizin Türkiye'yi de etkilediğini ancak bu etkiyi en az zararla atlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Dik durduk

Erdoğan, şöyle konuştu: "Krizin çıktığı ilk günden bu yana bir yandan krize karşı tedbirler almaya çalışırken, bir yandan da moral bozmaya, krizi derinleştirmeye çalışanlara karşı mücadele ettik. Krizin ilk gününden itibaren eski alışkanlıkları depreşenler, krizin bu ülkeyi büyük sıkıntılara sebep olacağını, krizin deprem etkisi yapacağını savunmaya başladılar. Parası olanlar, krizi bahane edenler, yatırıma gitmediler. Ama hamdolsun kriz karşısında dik durduk, hem de eğilmeden bükülmeden yolumuza devam ettik."

Ülke menfaati var

Kendilerine "IMF'yle anlaşın" denildiğini hatırlatan Erdoğan "Kusura bakmayın ülkemin menfaatlerine halel getiremem. IMF ile anlaşma, taleplerimiz kabul görürse imzalanır. 1 yıldır görüşüyoruz. Ne zaman taleplerimiz, isteklerimiz kabul edilirse, o zaman anlaşma imzalanır" dedi.

Yeni teşvikler perşembe günü açıklanıyor

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, yeni teşvik kanunu ile ilgili açıklamayı perşembe günü Ankara'da yapacaklarını bildirdi. Erdoğan, Rönesans Holding ve Sanko Holding işbirliğiyle yapılan Sankopark Alışveriş Merkezi'nin resmi açılış töreninde, 81 vilayetin tamamını kapsayan bir teşvik uygulaması başlatacaklarını açıkladı. Erdoğan, "Birinci bölge, ikinci bölge, üçüncü ve dördüncü bölge olarak tüm illeri bu teşvik kapsamına dahil edeceğiz" dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ