16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçişleri Bakanı Beşir Atalay
22 Ekim 2008 Çarşamba 19:27

İçişleri Bakanı Beşir Atalay

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, terörle mücadele için İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulması öngörülen birimin, bütün boyutlarıyla konunun ele alınacağı, araştırmaları, analizleri, değerlendirmeleri ve kurumlar arası koordinasyonuyla bir yapılanma olması

Terörle mücadelede koordinasyon...


ATALAY: "CİDDİYETLE ÇALIŞIYORUZ"


ANKARA - İçişleri Bakanı Beşir Atalay, terörle mücadele için İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulması öngörülen birimin, bütün boyutlarıyla konunun ele alınacağı, araştırmaları, analizleri, değerlendirmeleri ve kurumlar arası koordinasyonuyla bir yapılanma olması için çalışacaklarını söyledi.
Atalay, Ürdün'ün başkenti Amman'da yapılacak, ''Irak'a Komşu Ülkeler İçişleri Bakanları 5. Toplantısı''na katılmak üzere Esenboğa Havalimanından hareketinden önce basın toplantısı düzenledi.


Ürdün'de yarın yapılacak 5. Toplantıda öncelikle Kuveyt'te yapılan 4. toplantı sonrasında imzalanan nihai bildiride karara bağlanan hususlarda aradan geçen zaman içerisinde alınan mesafenin değerlendirileceğini belirten Atalay, "Türkiye olarak, toplantıyı önemli görüyoruz. Başta Irak, Suriye, İran içişleri bakanları ile görüşeceğimiz önemli hususlar var'' dedi.
Atalay, bir gazetecinin, ''Son dönemde yurt genelinde terör örgütü mensuplarınca yapılan eylemlere karşı alınan emniyet tedbirleri ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulmasına karar verilen terörle mücadeleye ilişkin birimle'' ilgili sorusu üzerine, şunları kaydetti:


''Başbakanımızın bir süredir sürdürdüğü toplantılarda, değerlendirmeler içinde alınan bir karardır ve bakanlığımıza böyle bir görev verildi. Biz de bu konu üzerinde ağırlıkla, ciddiyetle çalışıyoruz. Bu yapılanmayla ilgili çok ileri ifadelerde bulunmak istemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim gerçekten bütün boyutlarıyla konunun ele alınacağı, araştırmaları, analizleri, değerlendirmeleri ve kurumlar arası koordinasyonuyla bir yapılanma olması için çalışacağız. Bu konuda daha sonraki gelişmeler belirginleştikçe paylaşacağız.
Milli Güvenlik Kurulunda terör ve güvenlik ile ilgili bütün konular değerlendirildi. Yapılması gerekenler yapılıyor, alınması gereken tedbirler alınıyor.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ