30 Mart 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamburgta yastıklı eylem
11 Ocak 2014 Cumartesi 09:43

Hamburg'ta yastıklı eylem

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık'tan bu yana Rote Flora adlı kültür merkezinin kapatılmasını protesto eden gruplar bu kez yastıklı eylem yaptı.

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık'tan bu yana Rote Flora adlı kültür merkezinin kapatılmasını protesto eden gruplar bu kez yastıklı eylem yaptı. 

Göstericiler, dün akşam Davidwache karakolunun yanındaki Spiel-Buden meydanında bir araya geldi.

Sosyal medya üzerinden duyuru yaparak toplanan bin kadar gösterici, kuş tüyü yastıkları birbirlerine vurup, tüyleri etrafa saçarak protestolarını yaptılar.

Göstericiler, "Polis teşkilatı, göstericilerin şiddet kullandığını öne sürerek kendi yaptıkları orantısız güç ve şiddeti haklı göstermeye çalışıyor. Biz şimdi en yumuşak materyallerle eylem yapıyoruz. Bakalım şimdi ne yapacaklar. Biz sadece sosyal refah istiyoruz. Hamburg'daki ev kiralarının yüksek olmasını, konut sorununu, işsizliği, özelleştirilmeleri, sosyal adaletsizliği protesto ediyoruz ve bunların çözülmesini talep ediyoruz. Bu haklarımızı alana kadar ve tehlikeli bölge tamamen kalkana kadar eylemlerimiz devam edecek" ifadelerini kullandılar.

Barışçıl şekilde yapılan eyleme polis müdahalede bulunmadı.

Hamburg'da hafta sonları küçük eylemler yapılmaya devam ediyor.

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık günü "Rote Flora" adlı kültür merkezi binasının boşaltılmak istenmesine tepki gösteren sol gruplara polis müdahale etmiş, olayda 120 polis ve 500'e yakın gösterici yaralanmıştı. 

Halen aralıklarla devam eden olaylar nedeniyle Hamburg'da, Altona, Sankt Pauli ve Sternschanze ilçeleri "tehlikeli bölge" ilan edilmiş ve buralarda yoğun güvenlik önlemi alınmıştı.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ