02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Rum parlementeri fıçaladı
20 Ocak 2009 Salı 10:12

Erdoğan Rum parlementeri fıçaladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'nın Dostları adlı düşünce kuruluşunda yaptığı konuşma sırasında kendisine soru soran Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Mario Matsakis'i fırçaladı.

Matsakis, Kıbrıs'taki Türk askerini işgalci olarak tanımladı ve Ada'daki Türk askeri varlığının ne zaman sona ereceği yönünde bir soru sordu. Erdoğan bu soruya, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin işgal gücü olmadığı ve Ada'da garantör olarak bulunduğunu söyleyerek cevap verdi.

Erdoğan, 2004'te Annan Planı'nın Rumlar tarafından reddedildiğini hatırlattı ve "Bu söylediklerim doğru mu değil mi?" diye Matsakis'e sordu. Matasakis'in, "2009 yılındayız sürekli 2004'e atıf yapmaktansa önümüze bakamaz mıyız? Ben bunu öğrenmek istedim" demesi üzerine Erdoğan, "Şimdi tam gazeteci gibi konuştun. Ben gazeteci gibi konuşmuyorum. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kıbrıs'ın AB üyesi yapılması yanlış olmuştur demişti" demesi üzerine Matsakis, başını sallayarak tepki verdi.

Bunun üzerine Erdoğan daha da sert bir tavır takınarak, "Sen anca başını salla. Aslında bizim ülkemizde tam bu duruma göre güzel bir söz var, ama burada olmaz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ