04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DP Başkanı Soylu Bodrum’daydı
02 Mayıs 2009 Cumartesi 11:30

DP Başkanı Soylu Bodrum’daydı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyarette bulunduğu Bodrum'da, 1 Mayıs'ın ''İşçi Bayramı'' olmasını çok olumlu bir gelişme olarak nitelendirdi.

Soylu, DP Bodrum İlçe Teşkilatını ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, '' Uzun tartışmalardan sonra 1 Mayısın 'İşçi Bayramı' olmasını çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Bu konuda gayret gösteren ve 1 Mayısın İşçi Bayramı olma noktasında iradesini esirgemeyen parlamentoya ve sendikaların bu konudaki sosyal girişimlerine teşekkür ediyorum'' dedi.
1 Mayıs İşçi Bayramı'nın birlik ve beraberlik içerisinde geçirilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, şunları kaydetti:
''Bu anlayış çok uzun zamandır yapılması gereken bir anlayıştı. Bugün de tüm Türkiye'de, bu bayramın birlik içinde beraberlik içinde, Türkiye'nin işsizliğe karşı vereceği mücadeleye ortak çözüm getirebilecek anlayış içerisinde gerçekleşmesini diliyoruz. Çünkü Türkiye gergin günler yaşıyor. Bugünün, bir gerginliği değil birliği, beraberliği, kardeşliği, yarına ait bir umudu taşımasını istiyoruz. Bu vesileyle tüm Türkiye'de ve tüm dünyada çalışanların İşçi Bayramı'nı kutluyorum.''
Soylu, DP'nin 29 Mart yerel seçimlerinde yüzde 3,9, yani 1 milyon 536 bin oy aldığını hatırlattı. ''DP seçimden bir Türkiye partisi olarak çıkmıştır'' diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bodrum'da CHP'den almıştır, Yalova'da AK Parti'den almıştır. Kars'tan Ağrı'ya kadar Siirt'e kadar, Trabzon, Aydın, Antalya'ya kadar; İç Anadolu'da Konya'ya kadar Türkiye'nin her noktasında 150'ye yakın belediye kazanmıştır. Hem de Güneydoğu'dan aldığı oy yüzde 5,4'tür, Ege'den aldığı oy yüzde 5,6, Karadeniz'den yüzde 4,9 dur. Türkiye'de büyük kentlerin dışında Türkiye'nin hemen hemen her noktasında çok ciddi, ortalaması yüzde 5'i bulan oy oranıyla çıkmıştır. Bir Türkiye partisi olma özelliğiyle çıkmıştır. Yani bir sahil, bir kıyı partisi, bölge partisi, kimlik partisi değildir. Türkiye'nin her tarafına demokrasi mesajı veren, gelişmişlik mesajı veren, kalkınmışlık mesajı veren bir parti olarak çıkmıştır.''
Soylu daha sonra Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti. Kocadon, Soylu'ya üzerinde Bodrum Kalesi ve amforaların bulunduğu bir tablo hediye etti.
Soylu ve beraberindekiler daha sonra Bodrum'un Gümüşlük beldesine gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ