15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğan kağıt kaçakçılığı iddialarına cevap versin
10 Eylül 2008 Çarşamba 13:27

Doğan kağıt kaçakçılığı iddialarına cevap versin

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bugün düzenlediği basın toplantısıyla CHP Lideri Baykal ve Aydın Doğan hakkında ağır ithamlarda bulundu.

"Bir televizyon kanalı günlerdir Aydın Doğan'a sorular soruyor. Kaçak kağıt konusundaki iddiasını soruyor. Bu iddialar doğru mu değil mi?" diyen Fırat, şöyle konuştu: "SPK inceleme başlattı mı başlatmadı mı ? Aydın Doğan medyasında bu iddialar neden haber yapılmıyor. Neden bu sorulara cevap verilmiyor? Baykal neden bu iddiaların peşinden gitmiyor?

Tüm medyaya sesleniyorum. Şimdi çıksınlar Baykal'ın malvarlığından, Antalya'daki arsasından, Aydın Doğan'ın kaçak kağıt iddialarından başlasın.

Kendi hesabını veremeyen başkasının hesabını nasıl verecek ?

Bahçeli'de şıracıyla bozasının trenine gidip bunları yok sayıyor. Aydın Doğan medyası istediğini yazar neden tepki veriyorsunuz diyor. Hayır böyle bir şey yok. Al gülüm ver gülüm yaparak halkçılık olmaz. Patronlarla paslaşarak milliyetçilik yapılamaz."KAĞIT KAÇAKÇILIĞI İDDİASI


Sermaye Piyasası Kurulu, hisseleri borsada işlem gören Doğan Yayın Holding'in, İngiltere'de kurduğu tabela şirketlerinden aldığı kağıdı, grubun halka açık şirketlerine sattığını tespit etti. Bugün bazı gazetelere yansıyan haberlere göre çalışanı dahi olmayan şirketlerin kar hanesine yazılan 60 milyon dolar yazıldığı öne sürülüyor. SPK'nın yaptığı incelemeye göre 1997 yılından itibaren gazetelerine kâğıt almak için farklı bir yöntem deneyen Doğan, İngiltere ve off-shore ülkelerde Falcon Purchasing, Shawcliff Trading, Sortal Trading ve Eurozone Trading Limited unvanlı şirketleri üzerinden alım yapmaya başladı. Ancak incelemede bu şirketlerin tümünün Aydın Doğan, eşi Işıl Doğan, kızı Arzuhan Doğan (Yalçındağ), kızı Vuslat Doğan (Sabancı), kızı Begümhan Doğan ve Doğan Holding Başkan Vekili İmre Bermanbek'e ait olduğu anlaşıldı. İncelemeleri sürdüren SPK, 1997 yılında başlayan ithalatla 2003 yılına kadar 30 milyon dolar kazanç sağlandığını belirledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ