19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPnin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu
18 Aralık 2018 Salı 16:32

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş oldu

Mart 2019'da yarışacak olan İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin ve Bursa büyükşehir belediye başkanlarını belirlemek için toplanan CHP PM'den ilk karar çıktı. Mansur Yavaş CHP'in Ankara adayı oldu.

CHP'de kritik günde ilk karar çıktı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu saat 11:00'de partisinin Merkez Yönetim Kurulu'nu topladı, ardından da saat 13:00'te Parti Meclisi'i topladı. Toplantıda Mansur Yavaş'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı oylandı. Oylama sonrasında Mansur Yavaş'ın CHP'nin Ankara adayı olmasına karar verildi. CHP'nin İstanbul başta olmak üzere 5 ili daha açıklaması bekleniyor. 

12'YE KARŞI 45 OYLA ADAY... CHP Parti Meclisi'nde yapılan oylamada Mansur Yavaş'ın CHP adayı olmasına 45 'evet' oyuyla kabul edildi. 12 PM üyesi ise Mansur Yavaş'ın adaylığı aleyhine oy kullandı.

İSTANBUL İMAMOĞLU, ANKARA YAVAŞ... Kılıçdaroğlu PM'yi topladığı saatlerde CHP kulislerine isimler sızmaya başlamıştı. Dün gece CNN Türk yayında Ahmet Hakan, CHP'nin 4 büyük şehir adayını açıklamıştı. Hakan, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul, Mansur Yavaş'ın Ankara, Mustafa Bozbey'in (Nilüfer Belediye Başkanı) Bursa, Muhittin Böcek'in (Konyaaltı Belediye Başkanı) de Antalya büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanacağını iddia etmişti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ