24 Mart 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Muğla Milletvekili Girgin “Ekonomideki kara deliğin sebebi emekliler değil.”
24 Ekim 2018 Çarşamba 11:27

CHP Muğla Milletvekili Girgin “Ekonomideki kara deliğin sebebi emekliler değil.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile CHP’nin verdiği yasa teklifi üzerine gerçekleştirdiği eleştiriler sonrası CHP Muğla Milletvekili Girgin; Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ a Cumhurbaşkanı’nın kaç yaşında e

CHP’li Girgin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde;

“Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kaç yaşında ve hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olmuştur?” diye sordu.

CHP’li Girgin; “Türkiye’de bugün erkeklerde ortalama emeklilik yaşı 60, biz gerçekten merak ediyoruz acaba Sayın Cumhurbaşkanı hak kaybına uğramış EYT mağdurları için; “Böyle bir uygulama olamaz” diye konuşurken acaba kendisi kaç yaşında emekli olmuştur? Emeklilikte yaşa takılanlar kesinlikle erken emeklilik değil 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye doğru işlemesi sonucu ellerinden alınan hakları istiyorlar.

Sayın Genel Başkanımız geçtiğimiz günlerde benimde üyesi olduğum CHP Emek Bürosunca düzenlenen EYT çalıştayında açıkça belirtti; “Ekonomideki kara deliğin sebebi emekliler değil.”

Genel Başkanımız sonuna kadar haklı.

Yaş ve prim günü yükselmiş, aylıklar düşmüş ama açık yine de artmış. Ekonomideki sıkıntı emekliler değil kardeşim, emeklinin alın teriyle lüks ve saltanat içinde saraylarda yaşayanlar.” Diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ