27 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP, Bizim hukuka saygımız var
20 Ekim 2008 Pazartesi 16:35

CHP, "Bizim hukuka saygımız var"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Bugün Görüşülmeye Başlanan Terör Örgütü Ergenekon Davasında Yargılanan Sanıkları Savundu. Öymen, "Tutuklu Bulunan İnsanlar Hakkında Uzun Süre İddianame Hazırlanmamış, Bazı İnsanlar Ne ile Suçlandıklarını Öğrenememiş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, bugün görüşülmeye başlanan terör örgütü Ergenekon davasında yargılanan sanıkları savundu. Öymen, "Tutuklu bulunan insanlar hakkında uzun süre iddianame hazırlanmamış, bazı insanlar ne ile suçlandıklarını öğrenememişlerdir" dedi.


Ziyaret programı çerçevesinde Kayseri'ye gelen Onur Öymen, partisinin il binasında CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ve İl Başkanı Enver Özdemir ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Konuşmasında yine Ergenekon terör örgütünü savunan açıklamalar yapan Öymen, Silivri'de bugün başlayan davada yargılanan sanıklara yaklaşım tarzını eleştirdi. Öncelikle Ergenekon Terör Örgütüne üye oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan kişilerin gözaltındayken kötü muamele gördüklerini ileri süren Öymen, "Bizim hukuka saygımız var, ancak hukukun da kamu vicdanına saygılı olması gerekiyor. Daha önce siyasi içerikli davalarda acı olaylar yaşandı.

Van Üniversitesi Rektörü tutuklandı ve hakkında 2 bin 500 yıl hapis istendi. Sonuçta rektör beraat etti, ancak genel sekreteri baskıya dayanamayıp intihar etti. Ergenekon davasında da Kuddusi Okkır koma halinde tahliye edildi. Emekli Orgeneral, ciddi kaza atlatıp hayati tehlike arz edecek şekilde yaralandı. Bunlar göz ardı edilmemeli. Devlet ciddi olur, ancak devlet gaddar olmaz." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ