15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli, İktidar olduğumda
04 Mart 2009 Çarşamba 20:49

Bahçeli, İktidar olduğumda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İktidar Olduğum Gün İlk İşim Senden Hesap Sormaktır. Senden Hesap Sormayan Namerttir." Dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İktidar Olduğum Gün İlk İşim Senden Hesap Sormaktır. Senden Hesap Sormayan Namerttir." Dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İktidar olduğum gün ilk işim senden hesap sormaktır. Senden hesap sormayan namerttir." dedi.
Partisince Kırıkkale'de düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, "Türkiye'nin bugünkü durumu ortada. İnsanlarımız son aylarda iyiden iyiye işsizleşmeye başladı. Memlekette krizin olmadığını söylüyorlar. Bugün kriz bizi teğet geçmedi, tam ortamızdan geçti. Sayın Başbakan Erdoğan Davos'ta yaptığı erkeklikle her şeyin bittiğini zannediyor." ifadesini kullandı.


Türkiye ve Kırıkkale için mahalli idareler, il genel meclisi seçimlerinin büyük önem taşıdığını belirten Bahçeli, "Türkiye'nin kaderi 29 Mart seçimlerinde değişecek. Türkiye bu zor süreçte, Allah'ın izni ile MHP'li kadrolar ile yüzünün akı ile çıkacak. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu seçimlerin milletimiz içinde ayrı bir öneme sahip. AK Parti kadrolarının ilk sınavı yerel seçimlerde kaybederek görecek." şeklinde konuştu.

Bahçeli, şunları söyledi: "Halkın saf olduğunu zannedenler, 3 Kasım'da ve 22 Temmuz'da mağduriyet filmi çekenler, sadece iki satır şiir okuyup, villa gibi ceza evinde yatıp, davul zurna eşliğinde çıkarak, partiyi kurup iktidara gelenler, gaflet içerisine düşmesinler. Bu milleti saf zannedenler, gün gelir seçimde sandığın dibinde kendine ancak yer bulabilir. Eğer biz MHP olarak koltuk sevdalısı olsa idik, makam, mevki iktidarın nimetlerinden faydalanmak isteseydik, bugün Tayyip Erdoğan diye biri olmaz idi. Biz halkımızın haklarını savunmak, onların daha rahat bir Türkiye'de yaşayabilmesi için iktidarın nimetlerini elimizin tersi ile ittik. Bugün AK Parti MHP'nin erken seçimi istemesi sonucunda iç ve dış mihraklar tarafından iktidar edilmiştir."

MHP'NİN İKTİDAR OLMASINI İSTEMEYENLER DEVREYE GİRDİ

Bahçeli, MHP'nin iktidar olmasını istemeyen iç ve dış mihrakların önce Milli Görüşçüleri bölüp içerisinden yenilikçiler kanadını kurdurduğunu iddia ederek, "Tayyip Erdoğan, CHP'nin de işbirliği ile Siirt seçimleri yenilenerek parlamentoya girdi, Türkiye'nin başbakanı oldu. Bizim MHP olarak Başbakan'a saygımız büyüktür. Ama Başbakan o büyüklüğü kaldıramadı. Sokak ağzı ile parti liderlerine yüklenen bir Başbakan, geldiği yeri asla unutmamalıdır. Bu halk Tayyip Erdoğan'a, onun yandaş kalemlerine gereken cevabını yerel seçimlerde verecektir." şeklinde konuştu. Bahçeli'nin konuşmasının ardından merkez ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. Programın ardından Bahçeli karayolu ile Ankara'ya geçti.

Mitingi izlemeye gelen vatandaşlar, Zafer Caddesi'nden seçim bürosuna kadar yürüyüş yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ