14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Artık Siyaset Olacaktır.
31 Mart 2009 Salı 18:56

'Artık Siyaset Olacaktır.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yerel Seçimlerin, Türkiye'de Yeni Bir Dönemin Açılmakta Olduğunu Gösterdiğini İfade Ederek, 'Artık Siyaset Bu Seçimden Sonra Farklı Olacaktır. Şu Ana Kadar Gerçekleşmiş Olan Siyasi Tablonun Köklü Biçimde Değişeceğinin İşare

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yerel Seçimlerin, Türkiye'de Yeni Bir Dönemin Açılmakta Olduğunu Gösterdiğini İfade Ederek, 'Artık Siyaset Bu Seçimden Sonra Farklı Olacaktır. Şu Ana Kadar Gerçekleşmiş Olan Siyasi Tablonun Köklü Biçimde Değişeceğinin İşaretlerinin Verildiği Bir Seçim Olmuştur' Dedi.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yerel seçimlerin, Türkiye'de yeni bir dönemin açılmakta olduğunu gösterdiğini ifade ederek, ''Artık siyaset bu seçimden sonra farklı olacaktır. Şu ana kadar gerçekleşmiş olan siyasi tablonun köklü biçimde değişeceğinin işaretlerinin verildiği bir seçim olmuştur'' dedi.

Baykal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, şöyle konuştu:

''Bu seçim, Türkiye'de yeni bir dönemin açılmakta olduğunu bize göstermiştir. Bu seçimlerin bundan önceki seçimlerin çoğundan farklı yeni bir siyasi şekillenmenin işaretlerini taşıyan, Türkiye'yi yeni bir noktaya doğru taşıma umudunu veren bir seçim olarak gördüğümü söylemeliyim.''

Deniz Baykal, ''AKP'nin 2002'de başlayan yerel yönetimlerde ve parlamentoda etkinliğini sürekli ve düzenli artırmakta olduğu, AKP'nin yükselişi etrafında şekillenen Türkiye'nin siyasi tablosunun artık sınırına geldiğini ve artık bu tabloda yeni bir sürecin, farklı bir sürecin işlemeye başladığını bize göstermiştir. Bu seçimleri belirleyici, yönlendirici geleceğin işaretlerini taşıyan bir seçim, teyit eden bir seçim değil, geleceği belirleyen bir seçim olarak ortaya çıkmıştır'' dedi.

Baykal, şunları söyledi:

''Bunların dayanağı seçim sonuçlarıdır. Seçim sonuçları bize çok açık şekilde AKP'nin bu seçimlerde çok ciddi bir oy kaybı tablosuyla karşı karşıya olduğunu göstermiştir. Bu, 2002'den sonra ilk kez ortaya çıkan bir manzaradır. Gelip geçici, arızi, 'şimdi öyle oldu' denilecek bir tablo değildir, ciddi bir tablodur. Bütün kesimlerde kendisini gösteren, ulusal düzeyde bütünleşmiş olarak ortaya çıkan bir tablo vardır. Türkiye'nin bütün coğrafyasında bir ortak AKP değerlendirmesi olduğu, bu seçimde ortaya çıkmıştır.''Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ