17 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPli Belediye Başkanı gözaltında
20 Ocak 2009 Salı 10:14

AKP'li Belediye Başkanı gözaltında

İzmir'in Buca ilçesinde, jandarmanın polis desteğiyle gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendiği ve Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un da aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İzmir'in Buca ilçesinde, jandarmanın polis desteğiyle gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendiği ve Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un da aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre Buca Belediyesindeki bazı yolsuzluk iddiaları üzerine savcı Murat Gök'ün talimatıyla takip başlatan Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, bir süre önce belediyedeki bazı evraka el koyarak incelemeye başladı.
Jandarma ekiplerinin bir süredir devam eden takibinin ardından sabah saatlerinde belirlenen adreslere ''Arı Kovanı'' kod adı verilen eşzamanlı operasyon düzenlendi. Polisin de destek verdiği operasyonlarda Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, bazı meclis üyeleri, bürokratlar, belediye çalışanları ve belediye ile iş yapan bazı müteahhitlerin de aralarında bulunduğu 30'u aşkın kişi gözaltına alındı. Buca Belediyesinin önüne çok sayıda jandarma ve polis ekibi gelirken belediye binası içinde evrak incelemesinin devam ettiği öğrenildi. Soruşturmanın sürdüğünü belirten yetkililer gözaltı sayısının artabileceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ