15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Partili Göçer’den İddialar
19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:24

Ak Partili Göçer’den İddialar

Ak Parti Datça Eski Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Yılmaz Göçer, il yönetimine ilişkin çarpıcı iddialar ortaya ortaya attı. Son günlerde sosyal medyadaki paylaşımlarından bazı il yöneticilerinin rahatsız olduğunu, bu nedenle kendisinin disipline sevk edi

Basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Yılmaz Göçer yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz. Eğer bildirmiyorsanız sorumlusunuz’ tebliğinden sonra partimizin farklı kademelerinde görev yapan ve bir şekilde sümüklü imamın adamları ile bir bağlantısı olduğunu tespit ettiğim belgelerine, fotoğraflarına ulaştım. Ne, kim? Kendi sosyal medya hesabımdan paylaşmaya başladım. Benim bu paylaşımlarım rahatsızlık yaratmış olacak ki il yönetim kurulu üyelerinden bazıları disipline verilmemi talep etmiş ve il yönetim kurulu kararı ile disipline verilmişim. Benim için FETÖ’cüler tarafından disipline verilmem bir şereftir.”
Basın toplantısında “Kimlerin çocukları FETÖ okullarında 15 Temmuza kadar okuyordu? Siz liderini tanımayan Milli Güvenlik Kurulu kararlarında bile terör örgütü olarak belirtilen bir yapının içinde çocuklarınızın eğitim almasını nasıl kabul edersiniz?” sorularını yönelten Göçer, açıklamasına şöyle devam etti: “Bir il yönetim kurulu üyesinin çocuğu kendi hesabında ülkemizin cumhurbaşkanına hakaret edemez. Kendi babasının görüşlerini benimsemeyebilir, onun desteklediği partiyi sevmiyor alabilir. Ama bu ona ülkenin cumhurbaşkanına hakaret etme özgürlüğünü vermez. Şimdilerde her yerden herkesten bilgi belge geliyor. Benim gösterdiğim cesaretti, görüp bana ulaştırıyorlar.”
Açıklamasında seçim dönemlerinde bazı siyasilerin FETÖ’cülerden para alarak seçim kampanyası yürüttüğünü iddia eden Göçer, Ak Parti içerisinde çete bulunduğunu ve Muğla kıyılarının birilerine peşkeş çekilmeye çalışıldığını ileri sürdü. Muğla Vali Amir Çiçek sayesinde kıyıların yağmalanmaktan kurtarıldığını öne süren Yılmaz Göçer, “Herhangi bir yerde taşeron olarak işe girmenin bedeli 3-4 maaş olmuş. Garibanın alacağı asgari ücrete bile gözlerini diken her dönemde kendi cepleri için çalışan ülkesi ve milletini düşünmeden sümüklü imamın peşine takılanlar benim nefesimi enselerinde hissetsinler” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ