• BIST 10677.49
  • Altın 2431.984
  • Dolar 32.1785
  • Euro 35.0167
  • Muğla 26 °C
  • İzmir 27 °C
  • Aydın 30 °C
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 20 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savunulmaya ihtiyacı yoktur!...

Temel IRMAK /Gönül Dostu

 

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın savunulmaya ihtiyacı yoktur. Çünkü halk ona oy vermiş ve güvenmiştir. Ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yapmıştır.

Televizyon kanallarında sayın Erdoğan'ı saatlerce savunan kişileri araştırmak lazım. Bu televizyon kanalları bunlara ne kadar ücret ödüyor. Bu şahıslar nerede yaşıyorlar. Hangi köyün yalısında yada villasında.

 

15 temmuz hain darbe girişimi sırasında ortada görünmeyenler, bugün sağda solda ahkam kesmektedirler.  Milyonlar düzeninde maaş alıyorlar. Yazık bu millete. yazık bizlere. Artık gereksiz tartışma dönemi bitmelidir.

Bu gereksiz konuşanları gören halk, bizim Cumhurbaşkanımızı savunmak bunlara mı kaldı diye düşünüyor.

Her işi sulandıranlara yol vermenin zamanı geçiyor artık.

 

Bir anımsatma...

19 Kasım 2015'de

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür’ün 19 kasım 2015 günü kaleme aldığı “O gece Erdoğan’ın ilk konuşmasına ne oldu?” başlıklı yazısında dile getirildiği belirtilen videonun, CNN Türk’te yayınlanan ve darbe girişiminin engellenmesi yolundaki en büyük adımlardan biri olarak kabul edilen görüşmeden önce kaydedildiği ifade edildi.

 

Marmaris’te yayınlanan yerel Gündem gazetesinin sahibi Temel Irmak tarafından çekilen video, darbe girişimi gecesi Facebook üzerinden yayınlandı.

 

SABAH YAZARI SORDU: NEDEN YAYINLANMADI?

Yerel gazetecilerin CNN Türk’teki yayından yaklaşık yarım saat önce Marmaris’te Erdoğan’la görüştüğünü belirten Övür, yazısında şu ifadelere yer vermişti:

“O konuşma anında yerel Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak tarafından Facebook'ta canlı yayınlanıyor. Ama ne hikmetse bu yayını ne ajanslar ne de televizyonlar görüyor. Neden sorusuna bugüne kadar tatmin edici bir cevap verilmiş değil. Gazeteci Irmak, o gece yayınını 30 bin kişinin takip ettiğini, birçok insanın meydanlara o yayından sonra çıktığını, hatta Almanya ve İsrail'den arandığını söylüyor ve ekliyor:

‘Biz o gece tarihe tanıklık ettik ama ne yazık ki sadece o gece değil sonrasında da kimse yerel medya olarak bizi görmedi, görmek istemedi. Bu suskunluğu anlamış değilim.’

Çok açık, medya toptan o ilk konuşmayı görmedi. Arkasında büyük tezgâhlar, korkulardan kaynaklanan beklentiler aramayalım ama bu durumun da peşini bırakmayalım, neden acaba?”

'Allah'a Emanet Olunuz'....

Özlü Söz...

İnsanlar bir araya gelemiyorsa,

Bir şeyler yap ki, BİRLEŞSİNLER...

(Temel Irmak) 20.4.2017

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141