15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris Muğla’ya kan verecek
11 Haziran 2009 Perşembe 17:17

Marmaris Muğla’ya kan verecek

Hayırsever işadamı İhsan Öztürk Salakoslu'nun inşaatını ve tefrişini üstlenip, Kızılay'ın hizmetine verdiği ilin ilk Kan Bağış Merkezi, Marmaris'te faaliyetlerine başladı.

Muğla'daki önemli bir eksiklik giderildi. Hayırsever işadamı İhsan Öztürk Salakoslu'nun inşaatını ve tefrişini üstlenip, Kızılay'ın hizmetine verdiği ilin ilk Kan Bağış Merkezi, Marmaris'te faaliyetlerine başladı.Kızılay Marmaris Şube Başkanı Nafiz Kamadan, Eski Datça Yolu No: 62 adresinde hizmet veren Birgül Gökmen Kan Merkezi dışında, acil durumlar hariç Muğla ili sınırları içerisindeki hiçbir kurumun kan alamayacağını söyledi.

Konu hakkında gazetecilere bilgi veren Nafiz Kamadan, şöyle konuştu:
“Resmi açılışı Temmuz ayında Genel Başkanımız ve Sağlık Bakanı'nın katılımıyla yapılacak olan Birgül Gökmen Kan Merkezi'nin, Muğla'nın tek kan bağış merkezi olması, görev sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmaktadır. Bu görev ve sorumluluk, bir Marmarisli olarak bizleri onore etmektedir.”
Kamadan, açıklamasının ardından Birgül Gökmen Kan Merkezi'ne il kan bağışını yaptı.

Giriş katında kan alım merkezi, bodrum katında depo ve eğitim salonunun bulunduğu, birinci katının çok amaçlı kullanılacağı, en üst katında ise Kızılay Marmaris Şubesi'nin hizmet vereceği Merkezde, 10 sağlık personelinin görev yapacağı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ