06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lösemi hastası 7 yaşındaki Melis ameliyata hazırlanıyor 
26 Kasım 2013 Salı 16:18

Lösemi hastası 7 yaşındaki Melis ameliyata hazırlanıyor 

Ege Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kansoy: "Almanya'dan 10'da 9 uyumlu ilik bulundu, Melis 17 Aralık'ta ameliyat olacak

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş'a uyumlu iliğin Almanya'da bulunduğu ve ameliyat için 17 Aralık tarihinin belirlendiği bildirildi.

Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy, yapılan testler sonucunda Melis'e uyumlu iliği bulduklarını belirtti. Melis'in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Kansoy, Almanya'da bulunan iliğin 10'da 9 uyumlu olduğunu kaydetti.

Melis Akbaş'ın 17 Aralık'ta ameliyat olacağını bildiren Kansoy, "Melis'in iyilik durumu sürüyor. Nakil aşamasına geçtik. Gelecek ay ameliyat olacak. Temennimiz iliğin tutması ve Melis'in sağlıklı olarak yaşamasıdır" dedi.

Melis Akbaş'a kemik iliği bulunması için sosyal medyada kampanya başlatılmış, Türk ve yabancı sanatçıların da katıldığı kampanya kapsamında yaklaşık 6 bin kişi donör olmak için başvuruda bulunmuştu.

Muhabir: Efsun Yılmaz
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ