01 Haziran 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kızına şifa oldu
09 Kasım 2013 Cumartesi 14:03

Kızına şifa oldu

Azerbaycan'da yaşayan ve doğuştan safra yolları olmayan 5 yaşındaki kız, İzmir'de annesinden alınan karaciğer dokusunun nakliyle sağlığına kavuştu

Azerbaycan'da yaşayan ve doğuştan safra yolları olmayan 5 yaşındaki kız, İzmir'de annesinden alınan karaciğer dokusunun nakliyle sağlığına kavuştu.

Muğla'nın Milas ilçesinden çalışmak için Azerbaycan'a giden Hüseyin Bulut, burada Azeri Dilahe Bulut ile hayatını birleştirdi. Evliliklerinden 2008 yılında Melek ismini verdikleri kızı olan Bulut, çocuğunun doğuştan safra yollarının olmaması nedeniyle Bakü'de bir süre çocuğuna şifa aradı.

Daha sonra İzmir'e gelen ve Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde operasyon geçiren Melek, doktorların karaciğer dokusu naklinin gerçekleştirilmesi gerektiğini söylemesi üzerine ildeki özel bir hastaneye geldi.

Anne Dilahe Bulut, kızının 8 ay önce kan kusmaya başladığını, Azerbaycan'da karaciğer nakli yaptıramadıkları için Türkiye'ye geldiklerini belirtti.

Türkiye'de 18 yaş altındaki çocukların sağlığının devlet güvencesinde olduğunu bildiklerini ifade eden Bulut, "Türkiye'ye gelebilmek için camide para toplayıp yardım yaptılar. Eşimin köyüne geldik. Oradan da Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne başvurduk. Karaciğer nakli için bizi sevk ettiler. Doktorumuz Murat Kılıç, tetkikler sonrasında kızıma verici olabileceğimi söyledi. Çok sevindim. Nakil başarıyla gerçekleşti. Şimdi kızım da ben de çok iyiyiz. Eğer Azerbaycan'da kalmaya devam etseydik, kızımızı kaybedecektik. Allah Türk devletinden de doktorlarından da razı olsun" diye konuştu.

Baba Hüseyin Bulut da çocuklara ücretsiz sağlık hizmeti hakkından yararlanmak için Türkiye'ye geldiklerini, bu sayede Melek'in sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

Muhabir: Ramazan Ercan
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ