11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksime 2,5 Dakikada, Şişhaneden Maslaka İse 21 Dakikada
31 Ocak 2009 Cumartesi 19:44

Taksim'e 2,5 Dakikada, Şişhane'den Maslak'a İse 21 Dakikada

Yeni Açılan Hatlar Sayesinde İstanbullular, Şişhane'den Taksim'e 2,5 Dakikada, Şişhane'den Maslak'a İse 21 Dakikada Ulaşabilecek.

YENİ METRO İSTANBULLU'YA ZAMAN KAZANDIRDI


Yeni Açılan Hatlar Sayesinde İstanbullular, Şişhane'den Taksim'e 2,5 Dakikada, Şişhane'den Maslak'a İse 21 Dakikada Ulaşabilecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla hizmete sokulan Taksim - Şişhane ve 4. Levent - Atatürk Oto Sanayi Sitesi metro hattı vatandaşların yüzünü güldürdü. Yeni açılan hatlar sayesinde İstanbullular, Şişhane'den Taksim'e 2,5 dakikada, Şişhane'den Maslak'a ise 21 dakikada ulaşabilecek. İstanbullular sabahın ilk saatlerinden itibaren iş yerlerine ulaşabilmek için yeni açılan Taksim - Şişhane ve 4. Levent - Atatürk Oto Sanayi Sitesi metrosunun yolunu tuttu. Birçok vatandaş ise yeni yapılan metronun çalışıp çalışmadığından emin olamadı.
İş yerinin Şişhane'de olduğunu ve trafik nedeniyle Maslak'taki evinden buraya gelmekte çok zorlandığını söyleyen Mehmet Tüycü, yeni metro hattının birçok kişiyi oldukça memnun ettiğini ifade etti. 50 yıldır mağazacılık yaptığını belirten Tüylü, yeni hattın özellikle esnaf açısından büyük kolaylık olduğunu söyledi. Araç ile trafiğin olmadığı bir zamanda yarım saatte Maslak'tan Şişhaneye gelemediğini ifade eden Tüylü, metro ile bu sürenin 10 dakikaya indiğini vurguladı.

Şevki Kuz ise, yeni açılan hattın kendileri için çok büyük bir kolaylık olduğunu söyledi. Nişantaşı'nda çalıştığını ve Şişhane'de oturduğu belirten Kuz, "Evim Galata'da ve Taksim'e gidebilmek için sürekli taksi kullanıyordum. Şimdi metroyla geçiyorum." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ