14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivas Kangalı Afrika Çitalarını kurtardı
27 Aralık 2008 Cumartesi 10:28

Sivas Kangalı Afrika Çitalarını kurtardı

Namibyalı Çiftçilerin Hayvanlarını Korumak için Kangalları Tercih Etmeye Başlaması, Soyu Tükenmekte Olan Çitaların Nüfusunun Artmasını Sağladı.

Namibyalı çiftçilerin hayvanlarını korumak için kangalları tercih etmeye başlaması, soyu tükenmekte olan çitaların nüfusunun artmasını sağladı.

Kangallarla baş edemeyen çitalar, çiftliklere yaklaşamıyor, böylece çiftçiler onları vurmuyor. Afrika'nın güneyinde yer alan Namibya'daki kangal modasını, İngiliz The Times Gazetesi'nin çevre muhabiri Lewis Smith kaleme aldı. Habere göre, Namibya'daki Çita Koruma Fonu (CCF), ülkeye 1994'den beri 300 kangal getirdi. Batı'da Anadolu çoban köpeği (Canis familiaris) olarak bilinen kangallar, sürü korumakta en başarılı hayvanlardan birisi. Kangalların caydırıcılığı sayesinde çita saldırıları düşünce, çiftçilerin soyu tükenen bu hayvanları silahla vurmak için bir nedeni de kalmadı.

YORUMLAR
mersin sivas
uğur
bu hayvanlar kral baba ya kangal köpeği gibisi var mı hızlılar ama yakalamıyacağı zaman ise ne yaptıklarını bilmezler ama yakaldıklarında ise sağ bırakmazlar o dereceler bunlar
14 Temmuz 2010 Çarşamba 12:12
88.232.87.36
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ