25 Mayıs 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PİK 3. sergisini coşkuyla açtı
10 Mayıs 2016 Salı 12:37

PİK 3. sergisini coşkuyla açtı

Profesyonel İlgim Koleji 3. yıl sonu sergisini Marmaris Kültür ve Sanat Evi'nde açtı. Öğrenci, Öğretmen ve velilerin katılımıyla coşkulu bir açılış gerçekleştirildi.

Açılış kurdelasını Kolej Müdürü Mete Hüner, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte kesti. Görsel Sanatlar öğretmeni Ürün Uncu, Hicran Varlık , Hicran Varlık'ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen sergide 450 eser bulunuyor. 

Görsel Sanatlar öğretmeni Ürün Uncu sergi ile ilgili gazetemize yapmış olduğu  açıklamada, "Okulumuz yıl sonu resim sergisi 3.sergimiz. Okul sergimiz ilkokul, ortaokul ve lise sınırlarından oluşan karma sergidir. 450 tane eser bulunmaktadır. Sergimiz bütün yıl boyunca öğrencilerimizin yaptığı çalışmalardan oluşmaktadır" dedi. 

Amaçlarının öğrencilerinin sanatsal gelişimini, bedensel, duygusal, sosyal ve düşünsel gelişimlerini ön plana çıkartmak olduğunu söyleyen Uncu, "Öğrencilerimizin gelişim özellikleri dikkate alındığında onların sanatsal gelişim evrelerini en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak ve daha sonra bu çalışmaları çevremizle paylaşıp olumlu mesajlar almak" diye konuştu. 

Sergilerini bu yıl Kültür ve Sanat Evi'nde açtıklarını kaydeden Kolej Müdürü Mete Hüner, öğrencilerimizin çalışmalarını velilerin yanında Marmarisli sanat severlerinde beğenisine sunmak istediklerini belirtti. 

Sergiye öğrencilerle birlikte velilerde katıldı. Yoğun ilgi gören sergi 11 Mayıs çarşamba gününe kadar sanatseverlere kapısı açık kalacak. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ