03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmarist Karma Güzel Sanatlar İstanbulda
14 Mart 2014 Cuma 10:31

"Marmarist" Karma Güzel Sanatlar İstanbul'da

9. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali, "Marmarist" Karma Güzel Sanatlar Sergisi etkinlikleri ile sanatın kapılarını halka açtı.

Uluslar arası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinin 9'uncusu Yeni Kadıköy iskelesinde bulunan Şirket-i Hayriye Sanat galerisinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Festival açılış konuşmasında Sanatın hayatımızı anlamlandıran ve yeni anlamlar katan en büyük alan olduğunu vurgulayan Damla Özlüer, kadınların sanat sayesinde birer yanardağ gücü ile bulundukları zaman dilimini değiştiren işlere imza attıklarını söyledi. Özlüer, Kadınların sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hatırlanmamalarını, her an belleklerde var olmaları halinde toplumdaki kadın sorunlarının ortadan kalkacağını vurguladı.

Daha sonra konuşan Kalimerhaba Derneği Başkanı ve oyuncu Selma Sonat, kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve her etkinlikte yanında olan sanatçı dostları, Atilla Atasoy, Ayşegül Çıdamlı, Cihat Tamer, Esin Karakaya, Haldun Ergüvenç, Hikmet Karagöz, İlter Akcebe, İnci Ültay, Meral Orhonsay, Sinan Bengier, Yaman Tüzcet, Cihan Demirci ve tüm katılımcı sanatçılara teşekkür ederek, İstanbullu sanatseverlerin Kadın ve Sanat Festivali'ne gösterdikleri ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Festival Etkinlikler Koordinatörü Umur Özlüer ise Festivalin tamamen sivil toplum kurumları, sanatçı ve sanatseverlerin desteği ile 9'uncu yılını doldurduğuna işaret ederek

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği ve Kültür Kentleri birliği Yöneticileri Ümit Yaşar Işıkhan ve Hakkı Gümüştaş'a, Festivalin sanat danışmanı Dr. Refik Aziz'e, Festivalin onur konuğu olan Habib Gerez, Seba Uğurtan ile CinoKaneli'ye, desteklerinden dolayı teşekkür etti. Daha sonra sahneye davet edilen, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Süleyman Mutlu Ayhan ve Mehmet Baysal, "böyle bir etkinliğin içinde Marmaris Ticaret Odası Osmaniye Bal Evi stantları ile yer almaktan mutluyuz, etkinliğe katkısı olan herkesi Marmaris'e bekliyoruz" dedi.

Festivalde her yıl sadece bir kadına verilen "Kafasında Sanat Çiçekleri Açan Kadın Ödülü"ne bu yıl, aralıksız düzenlediği temalı sergilerle sanatçılara kucak açarak, ev sahipliği yapan Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi Yöneticisi Ayşegül Abay layık görüldü. Abay, ödülünü Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat'ın elinden aldı. Festivalin en genç kadın sanatçısı unvanının sahibi ise, bu yıl Azerbaycan'dan konuk olarak sergiye katılan 17 yaşındaki ressam Nergis İsmayilova oldu.

Festivalin lezzet sponsoru olan Coffee Bank firması sahibi Selim Işık'ın "Marmarist Karma Güzel Sanatlar Sergisi" için oluşturduğu, sanat sloganının "Sergiyi gezmek sizden, kahveleriniz bizden" olduğu 9. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali, programına 07 – 16 Mart İstanbul Marmarist Karma Güzel Sanatlar Sergisi'nin ardından 21- 28 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Marmaris etkinlikleri ile devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ