05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İTB hizmette mükemmellik belgesi aldı
16 Ocak 2014 Perşembe 14:28

İTB hizmette mükemmellik belgesi aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen akreditasyon denetimlerinden başarıyla geçen İzmir Ticaret Borsası'nın (İTB), hizmette mükemmellik seviyesi sayılan "A sınıfı belge" aldığı bildirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen akreditasyon denetimlerinden başarıyla geçen İzmir Ticaret Borsası'nın (İTB), hizmette mükemmellik seviyesi sayılan "A sınıfı belge" aldığı bildirildi.

İTB'den yapılan açıklamada, hizmette mükemmellik seviyesi sayılan "A sınıfı belge" almaya hak kazanan oda ve borsalara belgeleri TOBB Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi.

Akreditasyon sisteminin, oda ve borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve Avrupa sistemine uyumunu sağlanması amacıyla 2001 yılından beri TOBB öncülüğünde sürdürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Sistemin kriterlerini karşılayıp ilk olarak 30 Haziran 2010 tarihinde 'Akredite Borsa' unvanına sahip olan İzmir Ticaret Borsası, 2013 yılında yapılan akreditasyon belge yenileme denetiminden de üstün performansla geçerek TOBB Akreditasyon Kurulu tarafından, A sınıfı akreditasyon standardı kriterlerini yerine getiren borsa olarak belgelendirildi."

Muhabir: Ali Riza Karasu
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ