28 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her şey bitmeden önce son bir deneme!
17 Mayıs 2009 Pazar 18:20

Her şey bitmeden önce son bir deneme!

İlişkinizin çıkmaza girdiğini hissettiğiniz zaman tüm ipleri koparmadan önce, akıllıca bir strateji izleyerek son bir şans daha verebilirsiniz. Onu geri kazanmak, daha da önemlisi kendinizle yüzleşmek için öneriler

Her şey bitmeden önce son bir deneme!


İlişkinizin çıkmaza girdiğini hissettiğiniz zaman tüm ipleri koparmadan önce, akıllıca bir strateji izleyerek son bir şans daha verebilirsiniz. Onu geri kazanmak, daha da önemlisi kendinizle yüzleşmek için öneriler

Adım adım ilerleyelim;

1- Aranız kötü hatta ayrıldınız ama içinizi kemiren bir şey var...

ONA TAKILIP KALDIĞINIZI GÖSTEREN İŞARETLER

Eğer aşağıdakileri yapıyorsanız hayatınıza devam etmek yerine, ona takılıp kalmışsınız demektir.

• Ona e-posta veya SMS atmak için ölüp bitiyor ve sürekli mesajlarınızı kontrol ediyorsanız.

• Sürekli onun hakkında konuşuyorsanız.

• Durmadan nerede ve kiminle olduğunu düşünüyorsanız.

• Yaşadığı veya çalıştığı yerin önünden geçiyorsanız.

• Ona rastlamak için gideceğini bildiğiniz yerleri dolaşıyorsanız.

• Sürekli ağlıyor, kendiniz kızgın ve bezgin hissediyor ya da depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız.

• Çok içki içiyor, yemek yiyor, ilaç alıyor veya gereğinden fazla para harcıyorsanız. Bunların hepsi ona takılıp kaldığınızı gösterir.


2- Hislerinizi mahkemeye çıkarın ve sonuç ne olursa olsun sakince kendinize gelin"Ayrılık acısı öyle bir şeydir ki, zamanla acınız ve ona bağlı kalma isteğiniz kaybolur"

Bunu başarırsanız kendinizi daha özgür hissedebilir ve sonunda huzura kavuşabilirsiniz. Bu şekilde davrandığınızda içinde bulunduğunuz durumu daha net görmeniz ve ne yapmanız gerektiğinin farkına varmanız mümkün olabilir...

Erkek arkadaşınızdan hâlâ neler beklediğinizi kendinize sorun

Sizi aldattıysa, özür dilemesini mi bekliyorsunuz? Ya da bir açıklama yapmasını mı? Belki de sürekli, sizi bir zamanlar ne kadar çok sevdiğini hatırlayıp duruyorsunuz. Eski güzel günler hatırına yapılan güzel bir seks işleri yoluna koyabilir sanıyorsunuz. İçinizdeki bütün bu acabalara bu aşamada yanıt vermesi hatta sizi sevdiğini söylemesi bile sorunları çözmeyecek.

Uzmanlar, erkeklerin ayrılık kararını, bütün olasılıkları düşündükten sonra verdiklerini söylüyor. Bu fikrine karşı çıktığınızda ya da onu sorgulamaya çalıştığınızda, aranıza mesafe koymak isteyecek, savunmaya geçecek ve kaçacak delik arayacaktır.

İlişkinizi gözden geçirin

Aslında ayrılığın sinyallerini geçmişte yaşadıklarınızda görebilirsiniz. Bunların neler olduğunu anlamak, daha sonra yaşayacağınız ilişkilerde size yol gösterebilir, sizin davranışlarınızda bir sorun olup olmadığını görmenizi ve eğer sorun ondan kaynaklanıyorsa, sizin bunu daha kolay atlatmanızı sağlar.

Arkadaşınızla ve sizi destekleyenlerle görüşün

Arkadaşlarınızla ayrılık hikayeleri hakkında konuşarak kendinize güveninizi ve hatta espri yeteneğinizi tekrar kazanabilirsiniz. İyileşme süreci çok hızlı gerçekleşmez, en önemlisi herkesin kendini daha iyi hissedeceği süre farklıdır. Belki de profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Kabul etmesi iki taraf için zor da olsa, bir ilişkinin sona ermesinde iki kişinin de suçu vardır. Onun kabahatini yüzüne vurmak onu sizden iyice uzaklaştıracaktır. Bunların hepsini tehdit olarak alabilir ve sonuçta ilişkiniz kurtulmaz.

Acınızı kontrol altına alın

Darmadağın olmak yerine, kendinize bir günlük alın ve her gün 20 dakika hissettiklerinizi yazın. Onunla geçirdiğiniz iyi ve kötü anları düşünün.

Ayrılık sonrasında sağlıklı olan ilişkiniz için bir süre yas tutmanızdır. Eğer isterseniz, yas süreci sona erdiğinde günlüğü yakıp küllerini saksıya yeni diktiğiniz bir çiçeğin toprağına karıştırabilirsiniz. Tecrübelerinizle büyüyen bu çiçeğe baktıkça iyi hissedeceksiniz.

Başka bir önerimiz ise sık sık ılık duş almanız ve bu sırada "Bütün acı ve kızgınlık duygularım bu suyla akıp gidiyor" demeniz. Suyun sizi temizlediğini hissedin. Bu işin artık bittiğini ve yolunuza güçlü bir kadın olarak tek başınıza devam edebileceğinizi düşünün.

En önemlisi kendinizi sevmeye başlayın!

Sağlıklı beslenin, düzenli uyuyun, spor yapın ve kendinizi şımartın. Bu, güven tazelemenizi ve kısa sürede yepyeni insanlar tanımanızı sağlar.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ