10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Terim Türkiyeyi terketsin
18 Eylül 2008 Perşembe 12:05

Fatih Terim Türkiye'yi terketsin

Bunu diyeni tahmin edersiniz sanırız. Sadece hedefinde Terim yok... Milli takım kaptanı Emre'yi de yerin dibine sokan bir eleştiri daha...

Fatih Terim'den Türkiye'yi terketmesini isteyen Sabah yazarı Hıncal Uluç'dan başkası değil. Gerekçesi de Terim'in Milli takımda başarısız olması... Hıncal Uluç'un bu isteğinin biraz daha derininde ise Emre meselesi var...

Hıncal Uluç'a göre Fatih Terim, son Avrupa Şampiyonasında büyük bir başarısızlık sergiledi. Bu sonuca da kendi hatalarıyla geldi.
Terim'in milli takımdaki teknik kadrosu da "emir kulları"ndan ibaret... Ayrıca Terim yaşlandıkça duygularına, özellikle de öfkesine daha fazla mağlup olmaya başladı.

Tüm bunlar Hıncal Uluç'un görüşleri. Dahası da var. Uluç'a göre Terim, "*Adı "Milli" olan takımda tüm "Milli" değerleri bir kenara itti.
*Şikeden mahkûm olanları, hem de ülkede her gün şehitler veren bir iç savaş yaşanırken, asker kaçaklarını baştacı yaptı."

EMRE'YE FENA TAKMIŞ

Ve sözün burasında lafı Emre'ye getiriyor. Fatih Terim'e asıl kızgınlığının da Emre olduğunu şu sözlerle ortaya koyuyor;

*"Kendisini yönetmekten aciz olduğunu, hemen her kritik maçtaki davranışlarıyla kanıtlayan, basın tribününe gene TV ekranlarının önünde "Kol geçirme" hareketi yapan, son yıllarını yurtdışında geçirdiği için kadroya seçilen diğer futbolcularla yakınlığı, dostluğu olmayan, kaç sezonun yarısından fazlasını sakat olarak saha dışında geçiren, Kevin Keegan yönetimindeki Newcastle'da ise yedek olarak dahi bir dakika forma giyemeyen ve yalan söylemekten çekinmeyen birisini Milli Takım kaptanı yapmakla yetinmeyip bir de "İşte benim liderim" diye sundu."

ÜLKEYİ TERKETSİN

Yazının sonunda Hıncal Uluç sadede geliyor ve asıl isteğini söylüyor. Fatih Terim Türkiye'yi terketsin...

*"Fatih Terim'in en kısa zamanda bu ülkeyi terk etmesi ve ülke insanına kendisini unutturması en akılcı davranış olur.. Dışarıdan gelmeye başlayacak başarı haberleri, zaman içinde bugünkü tepki ve öfkelerin dinmesini hızlandırır. Türkiye Futbol Federasyonu, ona tıpkı General Mc Arthur gibi "Geri döneceğim" deme fırsatıyla gitme yolunu döşedi. Terim bu imkânı kullanmalıdır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ