15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre için siz ne yaptınız?
14 Haziran 2009 Pazar 10:41

Çevre için siz ne yaptınız?

İmdat Avcı, eşi Yıldız, çocukları Ozan ve Türkü'yle birlikte 40 kilometrelik kıyı şeridinde yüzlerce poşet dolusu çöp topladı.

Marmaris'te yaklaşık 20 yıldır çevre kirliliğine dikkati çekmek için yaptığı ilginç eylemlerle tanınan 54 yaşındaki İmdat Avcı, eşi Yıldız (35), çocukları 10 yaşındaki Ozan ve 12 yaşındaki Türkü'yle birlikte 40 kilometrelik kıyı şeridinde yüzlerce poşet dolusu çöp topladı.

Avcı ailesi, ilçedeki Albotros Marina'dan Yalancı Boğaz'a kadar uzanan sahiller ile Bedir ve Cennet adaları kıyılarında 11 gün boyunca temizlik yaptı, çöp topladı. Topladıkları yüzlerce torba çöpü, ilçe merezinde kendilerini bekleyen Marmaris Belediyesi temizlik ekibine teslim eden aile, Yat Limanı'nda davul zurna ve alkışlarla karşılandı. Ailenin dört ferdi, kendilerini taşıyan tekne limana yanaşırken üzerinde “Biz bugün dğa için görevimizi yaptık. Siz, doğa için ne yaptınız?” yazılı dövizler açtı. Turistlerin alkışları arasında torbaları belediye görevlilerine teslim eden İmdat Avcı, "11 gün boyunca eşim ve 2 çocuğumla daha temiz bir çevre için mücadele ettik. Yalancıboğaz'dan başladık, Kumlubük'e kadar yaklaşık 40 kilometrelik kıyı şeridini temizledik. Koylardan genellikle pet şişeler, bira şişelerı ve ambalaj kağıtları çıkıyor" diye konuştu.

İnsanların çevreye karşı duyarsız olduğunu belirten İmdat Avcı, çevre uğruna 27 eyleme imza attı. Yanan ormanlık alanları yeniden yeşillendirmek için 2 bin fidanı toprakla kucaklaştırdı, 2 kez açlık grevi yaptı, 2 kez de kendini yakmaya, 1 defasında ise parmağını kesmeye kalktı.

YORUMLAR
ıyı guzelde neden aç ınsanları gormuyr
alpaslan
ıyıguzelbır ıs yapmıs ama bunlardan daha once neler neler var onu yapacagına garıbanbır aılenın cocugunun okulmasrafınıveya ılac alamayan bır aıleye yardım yapsaydı daha ıyıolurdu....ama yapmıs bırkere temızlık onuda alkıslamak lazım.ama cevredenonce ınsan ve vatandaslarımızı dusunmek gerek dıye dusnuyorum ve umarım yanlıs degılımdır budusuncelerımde.temel sende hyadı senden olsun yardıma ınsanlara bır sıtenden dolayıdestek olalımnerde ve ne sekılde olursa olsun....
21 Haziran 2009 Pazar 10:54
78.176.222.7
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ