02 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cesur ve güzel
16 Mayıs 2009 Cumartesi 15:20

Cesur ve güzel

Marmaris'te 15-17 Mayıs tarihlerin arasında gerçekleşen '1. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası'nda, kortta sergilediği performansı kadar güzelliğiyle de görenlerin takdirini ve beğenisini toplayan, yürüme engelli 30 yaşındaki Brezilyalı modMarmaris'te 15-17 Mayıs tarihlerin arasında gerçekleşen '1. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası'nda, kortta sergilediği performansı kadar güzelliğiyle de görenlerin takdirini ve beğenisini toplayan, yürüme engelli 30 yaşındaki Brezilyalı model Samanta Almeida da mücadele verdi.

Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın Spor Kompleksi'nin tenis kortlarındaki turnuvada, engellerine yenilmeyen cesur yürekli, Türkiye, İran, Irak, İsrail, İngiltere, Yunanistan ve Brezilya olmak üzere toplam 7 ülkeden 36 sporcu, tekerlekli sandalyelerinin üzerinde raket salladı.

Gazetecilerin de yoğun ilgi gösterdiği turnuvada dikkatleri çeken Brezilyalı güzel model Samanta Almedia, 7 yaşında başladığı modelliği 16 yaşında geçirdiği trafik kazasının ardından ayakları yürüme yetisini kaybedince, tekerlekli sandalye üzerinde sürdürmeye devam ettiğini, Uluslararası Tenis Federasyonu'nda (ITT) yönetici olarak görev yapan eşiyle tanıştıktan sonra ise, dört yıl önce tenise başladığını söyledi.

Almedia, şöyle konuştu. “Kazadan sonra her ne kadar engelli olarak yaşamımı sürdürmek zorunda kalsam da hayata küsmedim. Aksine hayata ve işime dört elle sarıldım. 14 yıldır tekerlekli sandalyemle podyuma ve objektiflerin karşısına çıkıyorum. Evlendikten sonra ise eşim sayesinde tenisle tanıştım ve çok sevdim. Bu spor dalında da başarılı olduğuma inanıyorum. Hem modelliği hem de tenisi çok seviyorum. Her ikisini de elimden geldiğince sürdürmeye kararlıyım.” (Marmaris GÜNDEM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ