27 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aikidocular Marmaris’te buluştu
12 Mayıs 2009 Salı 10:07

Aikidocular Marmaris’te buluştu

Türkiye Wushu Federasyonu (TWUF) tarafından organize edilen 'Aikido Teknik Gelişim Semineri', Marmaris'te yapıldı.

Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın Spor Kompleksi'nde 09-10 Mayıs 2009 tarihleri arasında gerçekleşen seminere, İzmir, Adana, Antalya ve Muğla'dan 70 aikidocu katıldı. TWUF Teknik Kurul Başkanı Aytekin Karaca ve Antalya'dan gelen antrenör Süleyman Yıldız, seminerde, sporculara, teorik ve uygulamalı eğitim verdi.

Seminer kapsamında ayrıca, insanlar arasında uyum ve sevgiyi sağlamayı hedefleyen aikido sporunu tanıtmak, sevdirmek, yaygınlaşmak amacıyla, teknik heyet ve sporcular, vatandaş ve turistlerin meraklı bakışları arasında Marmaris sokaklarını dolaştı. Kafile, bir gulette de basın mensuplarına yönelik bir gösteri yaptı. Aytekin Karaca, aikidoyu, ülkenin dört bir köşesine yaymak amacında olduklarını vurgulayarak, “Daha çok İstanbul'da tanınan bu sporu, Türkiye'nin dört bir yanına yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu amaçla Marmaris'te seminer düzenledik. Bundan sonraki semineri de Mardin'de düzenlemeyi planlıyoruz.”

YORUMLAR
aalahım
edison
aikido camisanın göz bebeği gururumuz yaşar karararslan ile gurur duyuyoruz ...sen nerede geçnlik arkanda geliyoruzzzzzzz
12 Mayıs 2009 Salı 10:58
85.89.230.140
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ