19 Ocak 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Milyon Euroluk Kredi
08 Mart 2009 Pazar 18:54

20 Milyon Euro'luk Kredi

Garanti Bankası, Selp Iı (Küçük İşletmeler Kredi Programı Iı) Kapsamında, Kobi'lerin Finansmanına Katkı Sağlamak Amacıyla 20 Milyon Euro'luk Kredi Sağladı.

Garanti Bankası, Selp Iı (Küçük İşletmeler Kredi Programı Iı) Kapsamında, Kobi'lerin Finansmanına Katkı Sağlamak Amacıyla 20 Milyon Euro'luk Kredi Sağladı.Garanti Bankası, SELP II (Küçük İşletmeler Kredi Programı II) kapsamında, KOBİ'lerin finansmanına katkı sağlamak amacıyla 20 milyon Euro'luk kredi sağladı.
Garanti, krediyi, kalkınmada öncelikli 49 ilde, maksimum 50 bin Euro'ya kadar 'yatırım kredisi' ve maksimum 30 bin Euro'ya kadar 'ihtiyaç kredisi' olarak kullanıma sunacak. İmalat, ihracat, hizmet ve tarım sektörlerine kullandırılacak krediden, çalışan sayısı 50 kişiden, yıllık nakit akışı 1 milyon Euro'dan az olan şirketler, 48 aya varan vadelerle TL veya yabancı para cinsinden yararlanabilecek.


Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Yardımcısı Nafiz Karadere, "Garanti Bankası olarak, KOBİ'lerin ihtiyaçlarına özel hazırladığımız Tarım Destek, Turizm Destek, Esnaf Destek gibi Sektör Paketleri kredilerimiz olduğu gibi, yurtdışı kaynaklı kredilerin Türkiye'ye getirilmesinde de son derece etkin çalışmalar yapıyoruz. Avrupa Birliği, Hazine Müsteşarlığı, CEB ve KFW tarafından finanse edilen SELP II kredisiyle KOBİ'lerimize destek vermeye devam ediyoruz. Kalkınmada öncelikli illerimizde, uygun vade koşullarıyla kullandıracağımız krediyle, özellikle bugünlerde KOBİ'lerimizin gelişimine ve Türkiye'nin kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde, KOBİ'lere özel, yurtdışı kaynaklı yeni fonlara da aracılık etmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Krediyle ilgili ayrıntılara, Garanti şubeleri, 444 KOBİ ve garanti.com.tr'den ulaşılabiliyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ