20 Kasım 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Dev Adama 40 farklı rakip
01 Eylül 2013 Pazar 11:53

12 Dev Adam'a 40 farklı rakip

A Milli Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası tarihinde 40 farklı rakiple karşılaştı.

Slovenya'da 4 Eylül Çarşamba günü başlayacak 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek olan Türkiye, Avrupa Şampiyonası finallerinde 40 farklı rakiple karşılaştı.

Milliler, ilk kez 1949 yılında katıldığı 6. Avrupa Şampiyonası'ndan bugüne dek finallerde 40 farklı rakiple oynarken, en fazla 14 kez ile Fransa ile karşı karşıya geldi.

Fransa karşısında finallerde başarılı sonuçlar alamayan Türkiye, 14 maçın 12'sinde salondan yenilgiyle ayrıldı.

İtalya ile 11 kez oynadı

"12 Dev Adam", D Grubu'ndaki rakiplerinden Avrupa Şampiyonası finallerinde en çok İtalya ile karşılaştı.

İtalya ile bugüne dek Avrupa Şampiyonası'nda 11 kez karşı karşıya gelen milliler sadece 1 galibiyet alırken, 10 kez yenildi.

Grubundaki rakiplerinden Yunanistan ile 7 kez Avrupa Şampiyonası finallerinde karşılaşan Türkiye, 2 galibiyet aldı, 5 maçta salondan yenilgiyle ayrıldı. 

Finlandiya'ya üstünlüğü var

A Milliler, grupta ilk maçında karşılaşacağı Finlandiya ile ise 6 kez finallerde rakip oldu. Türkiye, rakibi karşısında 5 galibiyet, 1 yenilgi aldı. 

Avrupa Şampiyonası'nda 3 kez karşılaştığı Rusya karşısında galibiyeti bulunmayan A Milli Basketbol Takımı, İsveç ile yaptığı 2 maçı da kazandı.

"12 Dev Adam", Slovenya yolcusu

A Milli Basketbol Takımı, 4-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2013 Avrupa Şampiyonası'na katılmak için yarın Slovenya'ya gidecek.

İstanbul'daki hazırlıklarını bugün tamamlayacak ay-yıldızlı ekip, yarın öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak uçakla Slovenya'ya hareket edecek.

"12 Dev Adam", Avrupa Şampiyonası ilk turunda Finlandiya, İsveç, Yunanistan, Rusya ve İtalya ile D Grubu'nda Koper kentinde mücadele edecek.

Kadro

Başantrenör Bogdan Tanjevic yönetimindeki A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Ender Arslan, Doğuş Balbay, Sinan Güler, Serhat Çetin, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Emir Preldzic, Ersan İlyasova, Kerem Gönlüm, Semih Erden, Oğuz Savaş, Ömer Aşık.

Maç programı

A Milli Takım'ın, Avrupa Şampiyonası D Grubu'ndaki maçlarının (TSİ) programı şöyle:

4 Eylül Çarşamba:

15.30 Türkiye-Finlandiya

5 Eylül Perşembe:

18.45 İtalya-Türkiye

7 Eylül Cumartesi:

22.00 Türkiye-Yunanistan

8 Eylül Pazar:

22.00 İsveç-Türkiye

9 Eylül Pazartesi:

22.00 Türkiye-Rusya

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLSUN?
RÖPORTAJ