• BIST 2.443,77
  • Altın 969.986
  • Dolar 16.7517
  • Euro 17.3987
  • Muğla 32 °C
  • İzmir 34 °C
  • Aydın 37 °C
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 23 °C

MARMARİS İYİ PARTİ: ” İSTİSMAR DEĞİL CİNAYET!..”

MARMARİS İYİ PARTİ: ” İSTİSMAR DEĞİL CİNAYET!..”
İYİ Parti Marmaris İlçe Yönetim Kurulu Üyesi kadınlar; çocuklara yönelik son günlerde artan, “Çocuk İstismarı” olarak adlandırılan tecavüz ve şiddet olaylarına karşı tepki vererek, kamuoyuna açıklamada bulundular.


İYİ Parti Marmaris İlçe Yönetim Kurulu Üyesi kadınlar; çocuklara yönelik son günlerde artan, “Çocuk İstismarı” olarak adlandırılan tecavüz ve şiddet olaylarına karşı tepki vererek, kamuoyuna açıklamada bulundular.
İYİ Parti Marmaris İlçe Teşkilatında gerçekleştirilen toplantıda söz alan İYİ Parti Marmaris İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Emel Koçhan çocuklara yönelik tecavüz ve şiddet olaylarının “Çocuk İstismarı “ olarak adlandırılmasının kamuoyu önünde ciddiyetten uzaklaştırılarak itibarsızlaştırıldığına dikkat çekerek; Çocuklara yönelik tecavüz ve şiddet olayları artık katlanılamaz boyutlara ulaşmıştır. Aslında yaşanılanlar “Çocuk İstismarı” seviyesini kat be kat aşmış, mesele seri halde “Çocuk Cinayetleri” noktasına gelmiştir. Yaşananları “İstismar” diye nitelendirmek, 15 yıldır iktidarda olan zihniyetin bu olaylara bakış açısını, bu tür vakaları küçümsemesini, bunları itibarsızlaştırma çabalarını bize açıkça göstermektedir.
Konya’da, iktidara yakın bir kuruluş olan Ensar Vakfı’nın yurtlarında 45 erkek çocuğa, uzun zamandır tecavüz edilmekte olduğu ortaya çıkınca, zamanın Aile’den sorumlu Bakanı, hem de bir anne olan kadın, “bir kereden bir şey olmaz” deme cüretini gösterebilmiştir. Bu bakış açısı, iktidardaki zihniyetin bu tür olaylara nasıl baktığının açık bir göstergesidir. Yine Adıyaman’da, bir başka vakıfta 9 erkek çocuğuna tecavüz edildiği ortaya çıkınca, bu olaya da iktidar kanadından tepki dahi gösterilmemiştir. Hatta, her iki olayda, ‘çocukların da rızası vardı’ denilerek, başkaca hiçbir alternatifi olmayan, kendisine yapılanlara fiziken karşı koyamayacak olan 5 ile 10 yaş arasındaki çocukların üzerine suç atılmaya çalışılmış, failler adeta aklanmıştır. Adalet sisteminde bu tür vakalara verilmekte olan cezaların yeterince caydırıcı olmadığı, hakimlerin, bu sanıklara ceza indirimi uyguladıkları gözden kaçmamaktadır. Bunun sebebi iktidarın tutumudur. İktidar partisi yasaların arkasından dolanmakta, çocuk evliklerine izin çıkarmak üzere kanunlar düzenlemekte, Diyanet vakfı, 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceğine dair fetvalar verebilmektedir. İstanbul’da 110 kız çocuğu, tecavüz sonucu hamile kalmış ancak olayın basına, sosyal medyaya yansıması üzerine zoraki soruşturma başlatılmıştır. İş artık o boyutlara ulaşmıştır ki, Kocaeli’de 3 aylık bebeğe tecavüz edilmiş, bebek kurtarılamayarak ölmüştür. Son olarak Adana’da bu kez 3 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz edilmiş ve bu çocuk da çok büyük acılar içerisinde ölümle pençeleşmektedir. Bu cinayetlere artık bir dur demenin zamanı gelmiştir. Bu ‘İstismar’ falan değildir. Bu düpedüz ‘Cinayettir’. sanık müebbet hapis ile cezalandırılmalıdır.
Türk halkı için en önemli değerlerden birisi Aile kavramıdır. Ailede kadın ve erkek eşittir. Çocuklar, üzerlerine titrenilen, sürekli korunan ve kollanan, geleceğimizin teminatı olan varlıklar olarak görülür. Halkımızın geneli için masum bir çocuğa dokunmak, en büyükgünahtır. Ancak öyle anlaşılmaktadır ki, bir kesim için bu tür olaylar, eğer sonunda ölüm yoksa “sıradan”, eğer ölüm söz konusu ise de birer “adli vaka”dan ibaret olarak görülmektedir. Bu zihniyetle sonuna kadar savaşılması gerekmektedir.

Bizler her şey den önce, çocukları için endişe duyan anneleriz. Bizler, Türkiye’nin geleceğinin karartılmaması için her türlü çabayı gösteren İyi Partili kadınlarız. Biz, çocuklarımızın geleceğinin iyi olmasını, kadınlarımızın ve çocuklarımızın yarınlarından endişe duymadan bu ülkede mutlu birer yaşam sürmelerini isteyen duyarlı vatandaşlarız. İktidardaki bu zihniyet sayesinde son 15 yıl içerisinde gerek tecavüzlerin, gerek çocuk ölümlerinin, gerekse kadın ölümlerinin yüzlerce kez arttığı ortadadır.          İyi Partili kadınlar, konunun takipçisi olacaktır. İyi Parti iktidara geldiğinde, geçmişteki tüm suçlar gibi, bu tür suçların da üzerine gidilecek, işlenen suçlara gereken cezaların verilmesi mutlaka sağlanacaktır. İyi parti iktidarında bu tür suçlar işlemeyi gönlünden geçirenler bir kez daha düşünmek zorunda kalacaklardır. İyi Parti iktidarında bu tür olaylara ‘istismar’ değil, ‘tecavüz’ ve ‘cinayet’ gözü ile bakılacaktır.” dedi.

 

 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0252 412 2141