04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeki Eren Aday
02 Ocak 2009 Cuma 10:06

Zeki Eren Aday

“İçmeler'i bundan sonragençler yönetecek”

İçmeler'in köyden- kent'e evirilişinin her safhasında önemli rolü bulunan ve yediden yermişe herkesin yakından tanıdığı Zeki Eren, Ak Parti'den İçmeler belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Eren “içmeler halkının baskılarına boyun eğdiğim için aday adayı olmaya karar verdim. Eğer aday olurda yeniden seçilirsem genç bir ekip oluşturacağım. İçmeler'i bundan sonra gençler yönetecek bize sadece siyasi rehberlik görevi düşecek” dedi.

31 Aralık Çarşamba günü Ak Parti Marmaris ilçe teşkilatında hareketli saatler yaşandı. Aday adaylık tarihinin son günü olan 31 Aralık 2008'in mesai bitimine dakikalar kala başlayan hareketliliğin nedeni Zeki Eren'in İçmeler belediye başkanlığı için son anda yaptığı aday adaylığı başvurusuydu.
Ak Parti ilçe başkanı Kadem Mete, Burada yapılan toplantıda Eren'in başvuru evraklarını teslim almadan önce çeşitli konulara ilişkin olarak bazı açıklamalarda bulundu.
Kadem Mete, “Herkesin yeni yılının kutluyorum” diyerek başladığı konuşmasında İsrail'in son günlerde Filistin'de gerçekleştirdiği katliama ve Marmaris Selimiye ve Hisarönü Köylerindeki ündeki bazı evlerin yıkım kararı ve ardından yaşanan gelişmeler ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.
Önce İsrail'in Filistin halkına yönelttiği katliama değinen Mete “Biz Ak parti olarak bu katliamı yapan İsrail'i şiddetle kınıyor Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Başbakanımız bu zulmü durdurtmak için dünya liderleri ararsında mekik dokumaktadır” dedi

“Kaplan, halkı devlete isyana teşvik ediyor”
Marmaris Selimiye ve Hisarönü köylerinde bazı kaçak yapıların yıkım karar alınması konusunda ise CHP il genel meclis üyesi Dursun Kaplan'ın köylülerle görüşmesini eleştiren Mete, Dursun Kaplan bu kararları bahane ederek, bu köylere gidip Köylüleri yalan yanlış bilgilerle devlete karşı kışkırtma faaliyetleri içine girmiştir” dedi. Kaplan'ın bu faaliyetleri halkında suç duyurursunda bulanacaklarını da belirten Mete, “Bu köylerde, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan bir kaç ev için sanki bu köyler top yekün ortadan kaldırılacakmış gibi yalan haberlerle köylüleri galeyana getirip devlete karşı isyana teşvik eden Kaplan'ın, köyde yaptıkları konusunda gerek valiliğin gerekse kaymakamlığın dikkatini çektik” dedi
Bu açıklamanın ardından Zeki Eren'den İçmeler belediye başkan aday adaylığı başvuru belgelerini teslim alıp kendisinse “alındı” belgesi veren İlçe başkanı Kadem Mete, yapılan her başvurunun kendilerini sevindirdiğini belirterek, aday adayı olarak başvurusunu yapan bu arkadaşlarımız aday belirlendikten sonra kim olursa olsun o adayımızla beraber Ak parti için çalışacaklarından da emin olduğumuz için daha çok sevinçliyiz dedi.
Zeki Eren'i tanıtmaya ve hakkında fazla söze gerek olmadığının belirten Mete “Sayın Eren'in aday adaylık başvurusu için hayırlı olsun diyorum ve sözü kendisine bırakıyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

“Gençler yönetecek bize siyasi rehberlik kalacak”
Zeki Eren ise yaptığı kısa konuşmada kendisini tanıtmaya gerek duymadığının İçmeler, hatta Marmaris'te yaşayan herkesin kendisisi hakkında bir bilgiye sahip olduğunun belirterek, “ ben yaklaşık 25 yıl İçmeler'e hizmet verdim. Kendimi içmeler halkına adadım. Doğrusu bu saatten sonra İçmeler'de yeniden siyasete girmek, yönetici olmak defterini kapamıştım. Ancak İtiraf edeyim ki bu başvurumu İçmeler halkının aday ol yönündeki baskılarına boyun eğmek zorunda kaldığım için yaptım. Eğer aday olurda yeniden seçilirsem genç bir ekip oluşturacağım. İçmeler'i bundan sonra gençler yönetecek bize sadece siyasi rehberlik görevi düşecek” dedi.

YORUMLAR
tarafsiz objektif bakis
15 yillik esnaf
ben 94 den beri icmelerde esnafim .zeki eren zamaninda icmeler cok perfect diildi yolsuzluk bakimindan ,ama bu her belediyede var zaten .olmayan bi belediye gosteremezsiniz! ama hic olmazsa adamin doneminde duzen vardi tertip vardi ,disiplin vardi.bir tane tartici bi tane seyyar satici goremezdin .her sabah bisikletiyle gezer tum icmeleri denetlerdi .adam hakimdi icmelere .cokda guzel para kazaniyoduk onun doneminde .herkes kafasina gore takilamiyodu .bide chp donemine bakin! bitirdiler icmeleri
16 Şubat 2009 Pazartesi 11:18
94.209.11.76
içmelerli
köstek destek
zeki eren artık destekleme sırası sende çekil yoldan yola devam edelim beraberce!
26 Ocak 2009 Pazartesi 15:10
78.176.223.57
turizm için
türkiyeli
ben 10 seneden beri içmelerde oturuyorum zeki eren zamanında burası nasıldı cok iyiyidi biliyorum bakıyorumda buranın insanları zeki başkanımızı desteklemesi yerine yabancı insanları destekliyo nasıl oluyo anlamış değilim insan köylüsünü destekler turizm için zekiyi destekliyorum kendi kendinize turizmi bitiriyosunuz zeki bey zamanınızda nasıldı bir gün olacak turizm bitecek o zaman ne yapacaksınız topraklarınız hep betonlaştı yeniden turizmi kazanmanız için zeki diyelim lütfen
22 Ocak 2009 Perşembe 21:17
88.251.228.218
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ