12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın ilk konserini verdi
27 Ocak 2009 Salı 10:06

Yılın ilk konserini verdi

Marmaris Filarmoni Derneğinin bünyesinde düzenlenen Marmaris Oda Orkestrası sanatçılarının katıldığı, 2009 konser sezonu kapsamında İçmeler Belediyesi Kongre Kültür Merkezin de yılın ilk konserini verdi.

Bu muhteşem konseri Şef Murat Sümer yönetti..Marmaris Filarmoni Derneğince düzenlenen konserde keman sanatçısı Gülen Ege solistiğini yaptı. Konserde çalıanan eserler Bach, Corelli, Mozart, Kodalı, Verdi, Piazzola, Sostaoviç in eserlerini seslendirildi. Konserin ilk bölümünde, şef Murat Sümer eşliğinde, orkestra elemanları ve solo kemanda günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden biri olan sanatcı Gülen Ege, Türk müziğinden verdiği örneklerle izleyicilere unutamayacakları bir gece yaşattı. Konserin ikinci kısmı Akordeon solo Cemal Demir ve Viyolonsel Ahmet Altınöz Dünya müziğine damga vurmuş, klasik eserlerinin seslendirmeleri ile devam etti. Sanat eleştirmenleri tarafından başarılı keman sanatçıları arasında gösterilen ve kusursuz müzisyenliği, üslubundaki çok yönlülük ve kemana hakim tekniğiyle saygın bir yeri bulunan Sanatcı Gülen Ege' Marmaris Oda Orkestrası eşliğinde Marmaris izleyicisinin beğenisini kazanarak ayakta alkışlandı.Yine Uluslararası düzeyde en büyük keman sanatçıları arasında gösterilen ve kabul edilen 35 yılı aşkın bir süredir devam eden müzik hayatında keman literatürünün başlıca sayfalarından bir çoğunu başarıyla yorumladığı bildirilen sanatçı Vural Doğu büyük ilgi topladı.
KIŞ GÜNLERİNİ ISITAN NOTALAR MARMARİS BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI BİR ARAYA GETİRDİ.
Konsere, Marmaris'in üst düzey yöneticilerinin ve ailelerinin yanı sıra Belediye Başkan Adaylarından, AK Parti adayı Doğan Tugay, DP adayı İzzet Ünsal, DSP adayı Kenan Değertaş ve Marmaris eski Kaymakamı MHP adayı Cemalatin Özdemir'in yanı sıra konsere ilçeye yerleşmiş yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi. Marmaris Filarmoni Derneği Başkanı Ahmet Altınöz''Konserimiz Yeşil Marmaris, Marmaris Cruise port.Pepper pizza, Nur Çiçekcilik, Marmaris Yatmarin, Muğla Kültür Müdürlüğü, Muğla Belediyesi, İçmeler Belediyesi ve Doğan Tugay, İzzet Ünsal ın sponsorluğun da yapıldığını hatırlatarak yılın ilk konserini verdik." dedi. Altınöz '' Amacımız. klasik eserlerin yanı sıra Türk ezgilerini de evrensel müzikle harmanlayıp, seslendiren orkestrada üretmekte olduğumuz kültürel ve sanatsal değerlerin, ilimizin en büyük ekonomik varoluşunu sağlayan turizm sektörünün kalitesini direk olarak artıracağına Dünya cenneti Marmaris'imizin sanat ve kültür yolu ile tanıtımında en gerçekci yöntem ile oluşturacağına inanıyoruz bu nedenle amacımız klasik müziğin yaygınlaşmasını ve tanınmasını sağlamaktır." dedi. Orkestra elemanlarının verdiği müzik ziyafeti sonrası izleyiciler orkestrayı ayakta alkışladılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ