11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YAŞLILAR ÜCRETSİZ TAŞINACAK
08 Mayıs 2009 Cuma 12:15

YAŞLILAR ÜCRETSİZ TAŞINACAK

Armutalan Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısında, 9 gündem maddesi ile 3 gündem dışı madde karara bağlandı.

Buna göre, 65 yaşın üzerindeki vatandaşlar Armutalan Belediyesinin toplu taşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Ayrıca, Marmaris Belediyesi gibi, Armutalan Belediyesi de haksız kazanca ve rekabete engel olmak amacıyla, konaklama tesislerinin bünyesindeki restoran ile bar olarak hizmet veren ünitelerinin dışa dönük tabela, fiyat tarifesi, neon gibi yazıların konulmasını yasakladı.

İşte Armutalan Belediyesinin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısında görüşülen ve karara bağlanan maddeler:

İlk gündem maddesi olarak; Belediye 2008 mali yılı kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi yapılarak bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesi olarak; Belediye sınırları içerisindeki 4 mahallenin katı atıklarının toplanması, pazar yeri ve hizmet binalarının temizlik hizmetlerinin ihale yoluyla üçüncü şahıslara gördürülebilmesi için ihale süresinin 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 67 inci
maddesine göre belirlenmesi konusu görüşülerek, ihale süresi 01.09.2009 ile 31.12.2010 tarihleri arasında 16 ay süre ile olmasına karar verildi.


Gündemin 3. maddesi olarak; Belediye fen işlerince üst yapı, alt yapı ve park bahçe, refüj yapım ve onarım işlerinin ihale yoluyla üçüncü şahıslara gördürülmesi için ihale süresinin 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 67 inci maddesine göre belirlenmesi konusu görüşülerek, ihale süresi 01.09.2009 ile 31.12.2010 tarihleri arasında 16 ay süre ile kabul edildi.


YAŞLI PASOSU
Gündemin 4. maddesi olarak; Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın günlük yaşamlarına katkıda bulunmak amacıyla, belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanması için “Yaşlı Pasosu” verilmesi konusunun görüşülmesi yapılarak, kabul edildi.

ÜRÜN DIŞARIDA SERGİLENEMEYECEK
Gündemin 5. maddesi olarak; Görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması ve işyerlerine düzenleme yapılması amacıyla dışarıya hiçbir malzeme konulmaması için ( restoran ve kafeterya hariç) diğer işyerlerinin belediyemizden onaylı projesine uygun olarak vitrin yapılması konusunun görüşülmesi yapılarak, kabul edildi.

OTEL Mİ RESTORAN MI BELLİ OLACAK
Gündemin 6. maddesi olarak; Bağımsız işletmeler dışında; otel, apart altındaki restoranlar ve diğer hizmet üniteleri kendi müşterisine hizmet verecek, dışarıya hiçbir şekilde tabela, fiyat listesi koymaması konusunun görüşülmesi yapılarak, kabul edildi.


Gündemin 7. maddesi olarak; 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'na göre verilecek Belediye İdari Para Cezaları ile ilgili 36-38- ve 41 inci fiillerine uygulanacak para ceza miktarlarının belirlenmesi görüşülerek,
GÜRÜLTÜ YAPANA CEZA
5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 36/2 maddesine göre başkalarının huzur ve sükûnetini bozacak şekilde gürültünün bir ticari işletmenin faaliyeti sonucu oluşmuş ise işletme sahibine
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 2.000 TL.
Tanzim edilecek ikinci tutanağa istinaden: 4.000 TL.
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 7.105 TL.

MOLOZA DA CEZA

5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 38/2 maddesine göre; Meydan, cadde, sokak veya yayaların gelip geçtiği kaldırımları inşaat malzemesi yığan kişiye: 143 TL.
5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 41/2 maddesine göre yemek pişirme ve servis işletmesinin çevreyi kirletmesi halinde kişiye;
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 750 TL.
Tanzim edilecek ikinci tutanağa istinaden: 2.500 TL.
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 7.105 TL.
53262 Sayılı Kabahatler Kanununun 41/4 maddesine göre inşaat atık ve artıklarının bunların toplanmasına ve depolanmasına özgü yerler dışına atan:
Kişiye ise;
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 250 TL.
Tanzim edilecek ikinci tutanağa istinaden: 500 TL.
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 4.263 TL.
Şirket ise;
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 500 TL.
Tanzim edilecek ikinci tutanağa istinaden: 1000 TL.
Tanzim edilecek ilk tutanağa istinaden: 7.105 TL.
İdari para cezası verilmesine karar verildi.

Gündemin 8. maddesi olarak; Belediye Zabıta Tembihnamesinin güncelleştirilmesi konusu görüşülerek; Hüsnü BAYSAL, Ümit GÜLER, Haluk ÇİFTÇİ, İsmail Nejat ÖZBOZDAĞ, Lale TURHAN, Mustafa CAN ve Ahmet Turan ŞAHİN'den oluşan komisyonun oluşmasına ve yapılacak çalışmanın bir sonraki meclis toplantısına görüşülmesine karar verildi.

Gündemin 9. maddesine göre; Belediyemiz Tabela Yönetmeliğinin güncelleştirilmesi konusu görüşülerek, Hüsnü BAYSAL, Ümit GÜLER, Haluk ÇİFTÇİ, İsmail Nejat ÖZBOZDAĞ, Lale TURHAN, Mustafa CAN ve Ahmet Turan ŞAHİN'den oluşan komisyonun oluşmasına ve yapılacak çalışmanın bir sonraki meclis toplantısına görüşülmesine karar verildi.

Gündem dışı ilk olarak; Belediye norm kadrolarında boş bulunan G.İ.H.sınıfındaki 3 derecelik Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kadrosunun iptal edilerek yerine, belediyemiz sınırları içerinde yer alan işyeri sayısının fazla olması, işyerlerinin ruhsatlandırılması, işyeri denetimlerinin yerinde ve zamanında yapılabilmesi sıhhi, fenni ve yangın önlemleri yönünden yeterli olup olmadığı konusunun denetlenebilmesi için G.İ.H. sınıfında l derecelik İktisat ve Küşat Müdürlüğü oluşturulması,

Belediyemiz norm kadrolarında boş bulunan T.H. sınıfındaki 7 derecelik mimar kadrosunun iptal edilerek yerine T.H. sınıfında l derecelik Mühendis kadrosu oluşturulmasına,
Ayrıca İktisat ve Küşat Müdürlüğünün oluşması kabul edildi.

Gündem dışı ikinci olarak; Armutalan Belediyesi Teşkilat Şeması doğrultusunda Başkanlığımızın idari, Güvenlik, İhale vb. işlemlerini yürütmek üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğü oluşturulmasına kara verildi.

Gündem dışı 3. olarak; Kardeş Şehir İlişkisi içinde olduğumuz Bulgaristan Ülkesinin Balçık Kentinde 23-25 Mayıs 2009 tarihlerinde yapılacak olan “Avrupa'nın gelecekte kültürler arası diyalogun geliştirilmesi adlı” yurt dışında yapılacak toplantıya belediyemizi temsilen
Belediye Başkanı Muhammet ÜNLÜ ve Belediye Meclis Üyesi İsmail Nejat ÖZBOZDAĞ'ın katılmasına ve yasal giderlerinin belediyemiz bütçesinden karşılanmasına karar verildi.

TARHAN FUARI'NA GİDİLECEK
Gündem dışı 4. madde olarak; 9 Haziran 2009 tarihinde İran'ın Tahran Şehrinde yapılacak olan yurtdışı turizm fuarına Belediye Başkanı Muhammet ÜNLÜ ve Meclis Üyesi İsmail Nejat ÖZBOZDAĞ'ın katılmasına ve yasal giderlerinin belediyemiz bütçesinden karşılanmasına oy birliği ile karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ