14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veli Paşadan Karadayı sitemi
23 Ocak 2009 Cuma 19:00

Veli Paşa'dan Karadayı sitemi

Ergenekon'un en önemli isimlerinden olduğu ileri sürülen Veli Paşa, Karadayı'ya öyle bir mektup yazdı ki zehir gibi!

Ergenekon davası tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük, kendisiyle ilgili açıklama yapan eski Genelkurmay Başkanları Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu ve İsmail Hakkı Karadayı'ya tepki gösterdi.

Ergenekon davası tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun hakkında yaptığı açıklamalar ve eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın ağzından Milliyet Gazetesi yazarı Fikret Bila'nın köşesinde yer alan açıklamalara cezaevinden cevap verdi.

CEZAEVİNDEN MEKTUP YAZDI

Kızı ve avukatı Zeynep Küçük aracılığıyla açıklamaları duyuran Veli Küçük'ün, Karadayı'ya hitaben yazdığı el yazısı metinde şu ifadeler yer aldı: "Sayın komutanım. Gazetelerde beyanınızı okudum. Ben 1996 yılında Jandarma Genel Komutanlığı kadrosundan sınıf subayı olarak terfi ettim ve tuğgenaral oldum. 2000 yılında emekli oldum, siz emekli oluncaya kadar emrinizde çalıştım. Bu vatana, kanı ile canı ile hizmet veren şerefli, onurlu, gururlu emekli Jandarma Tuğgenaral Veli Küçük'üm. Sürç-i Lisan olarak kabul ediyorum. 'O adam' değilim. Saygılarımı arz ederim."

OLAYIN GELİŞİMİ

Küçük, Fikret Bila'nın Millyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında yer alan Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun kendisiyle ilgili sözleriyle ilgili de yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "23.01.2009 tarihli Milliyet Gazetesi'nde sayın Fikret Bila'nın köşesinde yer alan 'Veli Küçük adımı kullanmış' başlıklı yazıda, eski Genelkurmay Başkanı sayın Hüseyin Kıvrıkoğlu ile yapılan görüşmeye atfen 'Ben Veli Küçük'ü tanımam. Yakın çalışmam olmadı. demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ