06 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vakit muhabiri Bayan Paksütü çıldırttı
29 Ağustos 2008 Cuma 16:28

Vakit muhabiri Bayan Paksüt'ü çıldırttı

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt, ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında talimatla ifadesinin alınmasının ardından ''Yargıya intikal etmiş bir konu. Bu konuda konuşamayacağım'' dedi.

VAKİT MUHABİRİNİN MÜNASEBETSİZ SORUSU ÇILDIRTTI
Ferda Paksüt'ün Ankara Adliyesinden ayrılışı sırasında etrafını basın ordusu kuşattı. Paksüt'ün 'Avukatım yasakladı konuşmayacağım' demesine rağmen gazeteciler soru sordu ancak cevap alamadı. Vakit muhabirinin ısrarla ;"Turhan Çömez'le gece yarıları görüşüyormuşsunuz. Bu ne samimiyet?" şeklindeki soruyu sorması Ferda Paksüt'ü sinirlendirdi. Paksüt muhabirin bu sorusuna cevap vermedi.

AÇIKLAMA YAPMADI
Ferda Paksüt, terör ve organize suçlara bakmakla görevli Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'ye ifade vermek üzere, öğleden sonra eşi Osman Paksüt ve avukatı Bülent Acar ile yeniden Ankara Adalet Sarayı'na geldi.
Cumhuriyet Savcısı Bilgili'ye 5 buçuk saat ifade veren Ferda Paksüt, adliyeden ayrılışı sırasında, basın mensuplarının soruları üzerine, ''Arkadaşlar sizleri üzmek istemiyorum. Yargıya intikal etmiş bir konu. Bu konuda konuşamayacağım. Avukatım da konuşma yasağı koydu. Eğer bununla ilgili öğrenmek istediğiniz bir şeyler varsa avukatım sayın Bülent Acar'a müracaat edebilirsiniz. Kendisi sizi bilgilendirir'' şeklinde konuştu.

Paksüt, ''Yoruldunuz mu? Nasıl hissediyorsunuz kendinizi?'' sorusunu ''Dimdik ayaktayım, çok şükür. Yani çok şükür, çok şükür... Görüyorsunuz yani gayet sağlıklıyım. Görevimi yerine getirdim. Adalete yardım ettim'' diye yanıtladı.

Paksüt, daha sonra eşi Osman Paksüt ve avukatı Bülent Acar ile bir taksiye binerek, adliyeden ayrıldı.

'ŞÜPHELİ' SIFATIYLA İFADE VERDİ
''Şüpheli'' sıfatıyla ifadesi alınan Ferda Paksüt'e, Turan Çömez ile görüşmelerinin yanı sıra, başka bir takım kişilerle yaptığı görüşmelerin de sorulduğu öğrenildi.

Paksüt'ün ifadesinin, 37 sayfa tuttuğu belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ