03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vaka sayısı 108 oldu
20 Aralık 2008 Cumartesi 16:35

Vaka sayısı 108 oldu

Milas'da iki hafta önce polis tarafından 80 hırsızlık suçlamasıyla yakalandıktan sonra savcılıkça serbest bırakılan 14 yaşındaki A.D. bu kez 28 hırsızlık iddiasıyla hakim karşısına çıkarıldı. A. D. çıkarıldığı mahkemece yeniden serbest bırakıldı.

     Milas'ta 80'e yakın hırsızlık olayına adı karışan, sık sık İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri tarafından hırsızlık iddiasıyla gözaltına alınan 14 yaşındaki A.D. 12 ayrı evde hırsızlık yaptığı iddiasıyla göz altına alınıp serbest bırakıldığı 3 Aralık tarihinden itibaren 28 ayrı nokta da yine hırsızlık yaptığı iddiasıyla yeniden gözaltına alındı. Emniyet çalışanlarının gözaltına almaktan bıktığı A.D, dün yeniden hırsızlık iddiasıyla karşısına çıkarıldı. Daha önce emniyette 80 dosyası bulunan A. D. son gözaltı olayından sonra dosya sayısını 108'e çıkarmış oldu. A.D. yasadaki boşluk nedeniyle dün tekrar serbest bırakıldı.
Kaymakam Aslan: “Ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağım”
A. D.'nin son gözaltı olayı ve serbest bırakılması ile ilgili görüşlerini belirten Milas Kaymakamı Şahin Aslan, “adli makamların verdiği kararlara saygı duyuyoruz. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen ilçemizde adı hiçte hoş olmayan bir olayla defalarca anılan A. D.'nin topluma kazandırılması için Milas İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer yetkililerle görüşüp ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız” dedi.
Milas Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz günlerde ilçede önceki yıllarda yaşanan hırsızlık olaylarından elde edilen “parmak izi” çalışmaları doğrultusunda 14 yaşındaki A.D'yi 80 farklı hırsızlık olayı nedeniyle gözaltına almış, söz konusu çocuk yaşı küçük olduğu gerekçesiyle serbest bırakılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ