17 Kasım 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversitelere kayıtlarda yarın son gün
05 Eylül 2013 Perşembe 09:58

Üniversitelere kayıtlarda yarın son gün

Üniversiteyi kazanan adayların kayıt işlemleri için verilen sürede sona geliniyor.

Üniversiteyi kazanan adayların kayıt işlemleri için verilen süre yarın sona erecek. 

Üniversitelerdeki her program için ayrı kayıt tarihi belirlendiğinden, adayların sınav sonuç belgesinde belirtilen tarihte kayıt yaptırmaları gerekiyor. Belirtilen tarihte kayıt yaptırmayanlar, bu haklarını kaybedecek.

Anadolu Üniversitesi merkezi açık öğretim programlarını kazanan adaylar, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için ise Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvuracak.

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından  "http://kamu.turkiye.gov.tr" internet adresinde görülebilecek.

Adayların, askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

Adayların kayıt için şahsen üniversiteye başvurmaları gerekiyor. Postayla kayıt yapılmayacak. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilecek.

Belgelerin eksik olması halinde kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ