20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite öğrencilerine ilk adımda dost eli
02 Eylül 2013 Pazartesi 19:53

Üniversite öğrencilerine "ilk adımda dost eli"

(Fotoğraflı)

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "İlk Adımda Dost Eli Projesi" kapsamında Ege Üniversitesi'ne yeni kayıt için gelen öğrenci ve ailelerini illegal faaliyetler içerisindeki yapıların eleman kazanma yöntemlerine karşı uyarmak için stant açtı.

İzmir Valiliği koordinasyonunda Ege Üniversitesi Yerleşkesi girişinde "İlk Adımda Dost Eli" Projesi kapsamında açılan stantta üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenci ve ailelerinin illegal grupların faaliyetlerine karşı bilgilendirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Öğrenci ve ailelerine çeşitli ikramlarda bulunan polisler, bir intihar eylemcisinin eve dönüş hikayesinin anlatıldığı Serdar Bayraktutan'ın "Anne ben geldim" isimli kitabını da hediye ediyor.

Kayıt işlemlerine ve öğrencilere yardımcı olmak bahanesi ile üniversite rektörlüğü tarafından görevlendirilmemiş kişilere itibar edilmemesi gerektiğinin vurgulandığı görüşmelerde ailelerden çocuklarının öğrenim hayatları boyunca sosyal çevrelerini ve yaptıkları faaliyetleri takip etmeleri isteniyor.

Muhabir: Mustafa Yıldırım
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ