31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TURİZME BAYRAM DOPİNGİ
15 Mayıs 2019 Çarşamba 10:14

TURİZME BAYRAM DOPİNGİ

TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, "9 günlük bayram tatilinin erken açıklanması, tatil planı yapan vatandaşlarımız için çok olumlu oldu. Vatandaşlarımız, erken rezervasyon yaptırarak düşük fiyatlardan tatil yapma imkanı buldu. Yazın ilk uzun t

TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, "9 günlük bayram tatilinin erken açıklanması, tatil planı yapan vatandaşlarımız için çok olumlu oldu.  Vatandaşlarımız, erken rezervasyon yaptırarak düşük fiyatlardan tatil yapma imkanı buldu. Yazın ilk uzun tatilinin sonuç itibarıyla turizme ciddi bir hareket getireceğini, güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum" dedi. Esin, tatilcilerin mağdur olmaması için güvenilir turizm firmalarından rezervasyon yaptırmalarını önerdi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin turizme ciddi bir hareket getireceğini belirterek, "Çok sayıda vatandaşımız aileleriyle birlikte düşünüldüğünde ciddi bir kitle tatile girmiş olacak. Dolayısıyla çok sayıda vatandaşımızın hareket edeceğini düşünüyoruz. Bu hareketin de Marmaris’e olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz" dedi.

GÜVENİLİR FİRMALARDAN REZERVASYON YAPTIRIN, MAĞDUR OLMAYIN

Suat Esin, bayram tatilinin 9 gün olmasının turizme hareket kazandıracağını ifade etti. Esin, bereketli ve bol kazançlı geçeceğini Marmaris’te herkesin kazanacağını umduğunu vurguladı. “Halkımız indirimli fiyatlardan rezervasyonlarını yaptırarak, uygun fiyatlara tatil yapabilme imkanına sahip oldu” diyen Esin, tatilcilerin mağdur olmaması için güvenilir turizm firmalarından rezervasyon yaptırmalarını önerdi.

Hem vatandaşların hem de turizmcilerin 9 güne yönelik hazırlıklarını yapabildiğini belirten Esin, şöyle konuştu: "Yazın ilk uzun tatilinin sonuç itibarıyla turizme ciddi bir hareket getireceğini, iç turizmde iyi bir hareket yaşanacağını, güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Çok sayıda kamu çalışanı var biliyorsunuz, aileleriyle birlikte düşünüldüğünde ciddi bir kitle tatile girmiş olacak. Tabii ki herkes otellere, tatil bölgelerine gidecek değil, aile ziyaretleri de yapanlar olacak ama ciddi bir hareket olacak Türkiye'de"

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, erken rezervasyon döneminin sona erdiğini belirterek, " Erken rezervasyon nisan sonunda son defa uzatılmıştı. Nisan sonunda erken rezervasyon bitti, zaten tatilini almak isteyenler organizasyonlarını yaptı. Erken rezervasyonun son evresinde de bu 9 günlük tatil belli olunca daha da güzel oldu" ifadelerini kullandı

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ