15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turgut Torunoğlu Ödülünü Aldı
01 Aralık 2017 Cuma 22:13

Turgut Torunoğlu Ödülünü Aldı

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın Den Haag şehrinde düzenlenen ve bu yıl Cumhuriyet bayramı ile birlikte
Muhteşem bir balo ile kutlanan 3. Altın Lale başarı ödüllerinde 11 kişilik jurinin tümünün oylarını alarak yılın en başarılı iş adamı seçilen Edelstaal Group ve Orka Oteller gurubunun Yönetim Kurulu Başkanı turizmci iş adamı Turgut Torunoğulları ödülünü aldı.
 

3 yıldan beri yapılan ve 12 dalda Hollanda’nın en iyilerinin seçildiği Altın Lale’nin bu yıl ömür boyu yaşam ödülünü
de Fatma Girik almıştı.

Turgut Torunoğulları yaptığı açıklamada “Türkiye’de ve Avrupada yılın en iyi iş adamı seçilmiştim.Bu yıl da Hollanda da Altın Lale’de  en iyi iş adamı seçilmem beni çok duygulandırdı. Çünkü ben 38 yıl önce geldiğim Hollanda benim ikinci vatanım. Burada sıfırdan çok güzel işlere imza attık.

TiCARET HAYATIMIN BAŞLANGIÇ NOKTASI OLAN HOLLANDA’DA BU GÜZEL ÖDÜLü almak beni daha da mutlu etti. Beni aday
olarak öneren ve seçen arkadaşlara çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Altın Lale organize komitesi başkanı Bülent Türker de “Turgut Bey sadece iş adım olarak değil yaptığı sosyal faaliyetler Türkiye Hollanda arası ticaret ve dostluk çalışmaları, Hollanda da ki Türk toplumunun yararına Ankara’da birçok güzel girişimlerde hep önderlik yaptı.Hollanda da bu çalışmaları büyük sevgi kazandı. Birleştirici özelliği ve sosyal faaliyetleri ile de halkın sevgisini kazandı. 3600 kişiye ekmek veriyor.. Bu büyük başarı. Turkiye ve Avrupa’da yılın en başarılı Türk iş adamı seçildi. Şimdi bizlerin hedefi onu Dünyada en başarılı iş adamı seçtirebilmek için çalışmak. Çünkü o bunu çoktan hak ediyor.Ayrıca en büyük arzumuz da onun hayatının yazılması.Çünkü Kars tan zorluklar içinde buraya gelen ve inanılmazı başaran Turgut Torunoğulları gençlerin başarıya ulaşması için yaşamını mutlaka okuyup ders almalıdır” şeklinde konuştu.

Ödülü Charlos Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Baran ile birlikte veren Altın Lale Komitesi Başkanı Bülent Türker
4. Altın Lale için de çalışmalara başladığını belirtti.

Zeki Baran da yaptığı açıklamada Türk toplumunu birleştirici özelliği olan Turgut Bey gururumuz, keşke ülkede biri ki Turgut bey daha olsa.Kendisini kutluyorum. Onunla birlikte bende yılın politikacısı seçilmem benim için de güzel bir başarı.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ