12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarihi Eser Satmak İsterken yakayı ele verdi
22 Şubat 2009 Pazar 20:35

Tarihi Eser Satmak İsterken yakayı ele verdi

Denizli'de Tarihi Eser Kaçakçılığı ve Altın Dolandırıcılığı Yaptıkları İddia Edilen Yedi Kişi Tutuklanırken Tarihi Eser Satmak İstediği Öne Sürülen Altı Zanlı da Gözaltına Alındı.

DENİZLİ'DE TARİHİ ESER VE ALTIN DOLANDIRICILIĞI OPERASYONU

Denizli'de Tarihi Eser Kaçakçılığı ve Altın Dolandırıcılığı Yaptıkları İddia Edilen Yedi Kişi Tutuklanırken Tarihi Eser Satmak İstediği Öne Sürülen Altı Zanlı da Gözaltına Alındı.


Denizli'de tarihi eser kaçakçılığı ve altın dolandırıcılığı yaptıkları iddia edilen yedi kişi tutuklanırken tarihi eser satmak istediği öne sürülen altı zanlı da gözaltına alındı.
Bir istihbaratı değerlendiren jandarma ekipleri, Çivril ilçesi ve köylerinde faaliyet gösterdiği öğrenilen suç örgütünün elemanları Y.Y., A.Ç. ve G.M.'yi gözaltına aldı. Şüphelilerin gösterdiği yerlerde yapılan aramalarda 1 kilo 100 gram esrar, Roma ve Bizans dönemlerine ait dokuz adet sikke ve bir adet kabartma motifli haç şekli bulunan mermer ele geçirildi.


Jandarma ekipleri ayrıca Acıpayam, Tavas ve Serinhisar ilçelerinde dolandırıcılık yaptığı iddia edilen M.G., A.C., E.Ö. ve H.G.'yi yakaladı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 34 bin 500 lira, 3 bin 205 Euro ve bin 451 dolar para, beş cep telefonu ve altı tane fişek bulundu. Zanlıların Afyonkarahisar, Diyarbakır, Eskişehir, İzmir, Manisa, Muğla ve Siirt'te, kandırmak suretiyle sahte altın verdikleri vatandaşları dolandırdığı belirlendi. Jandarmadaki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen toplam yedi kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Öte yandan ekipler, Karahayıt ve Gümüşler beldelerinde tarihi eser satmak istediği öğrenilen M.G., T.A. ve S.Y.'yi yakaladı. Gözaltına alınan üç zanlının ellerindeki çantalarda ve araçlarında yapılan aramalarda bulunan 42 gümüş ve bronz sikke, bir heykelcik ve bir madalyona el koydu. Acıpayam ve Çivril ilçelerindeki operasyonlarda da tarihi eser satmak için müşteri aradığı iddia edilen R.Ç., H.D. ve C.Ö. yakalandı. Gözaltına alınan üç kişinin gösterdiği yerlerde yapılan aralamalarda 112 bronz sikke, üç sütun, altı sütun başlığı, bir bronz haç, bir bilezik, bir yaka düğmesi, üç taç, bir gerdanlık ve bir kadın heykelciği bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ