21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye rejimi askeri mühimmat depolarını boşalttı
31 Ağustos 2013 Cumartesi 14:03

Suriye rejimi askeri mühimmat depolarını boşalttı

Suriye'de Esed yönetiminin, başkent Şam'ın Kalamun bölgesindeki mühimmat depolarını boşaltarak yer altındaki tünellere naklettiği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), Kalamun beldesinin Nasiriye bölgesinde bulunan 3. Tümen ile 155. Alay'daki mühimmat depolarının yer altındaki tünellere nakledildiğini kaydetti. Bölgeye kimsenin yaklaştırılmadığını belirten LCC, Kalamun'da görevli subayların kaldığı yerlerin de tahliye edildiğini kaydetti.

LCC ayrıca, rejim güçlerinin Kasyun Dağı'ndan kentin Zemelka bölgesine topçu ateşi gerçekletirdiğini ve bölgede rejime bağlı güçlerle silahlı muhalifler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldiğini aktardı. 

Kasyun Dağı'ndan kentin farklı bölgelerine açılan top ateşinin Şam'ın tüm kesimlerinde duyulduğunu aktaran LCC, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Şam-Humus yolu üzerinde bir askeri konvoya düzenlediği saldırıda aralarında subayların da bulunduğu çok sayıda askerin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Şam'ın Muaddamiye, Yermuk, Aseli, Duma, Haresta ve Dareya banliyölerinin yoğun topçu ve havan topu saldırılarına maruz kaldığını belirten LCC, savaş uçaklarının kentin güneyindeki Seyyide Zeyneb bölgesinde muhaliflerin yoğunlukta olduğu yerleri bombaladığını kaydetti.

ÖSO birliklerinin Suveyda kentindeki Halhala askeri havaalanından çıkan askeri konvoya saldırarak birçok askeri öldürdüğünü aktaran LCC, havaalanındaki çok sayıda askerin de ÖSO safına katıldığını kaydetti.

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ